Zasłony na flexach - modne i praktyczne rozwiązanie

Zasłony na flexach – modne i praktyczne rozwiązanie

W wystroju wnętrz regularnie pojawiają się kolejne nowości. Jeśli chodzi o zasłony i firany, to obecnie niezwykle popularne są te na flexach. Każdy, kto chce cieszyć się perfekcyjnie upiętymi zasłonami, powinien się na nie zdecydować.

Flexy – co to jest?

Mianem flexów określa się wykonane z plastiku haczyki, które znajdują się w prowadnicy. Umieszcza się ją na stałe w zasłonie, zachowując równe odstępy. Za ogromny atut flexów uważa się możliwość ich przesuwania w pionie, co przydaje się szczególnie, jeśli sufit jest nierówny. Pozwala to bowiem dopasować wysokość zasłony do ewentualnych nierówności. Flexy sprawiają także, że bez problemu można te same zasłony wieszać w pomieszczeniach o różnej wysokości.

Czym charakteryzują się flexy?

Wiele osób zastanawia się czy flexy to na pewno dobry wybór. Okazuje się, że tak. Ich zakup to inwestycja na lata. Ich cechą charakterystyczną jest przede wszystkim odporność na korozję. Nie straszne im nie tylko pranie tradycyjne – zasłony z wszytymi flexami można oddawać do pralni chemicznej. Nawet po wielu latach od zakupu flexy są nadal funkcjonalne i mogą być wykorzystywane bez żadnych przeszkód.

Zasłony Kraków – zobacz całą ofertę i cennik w naszym internetowym sklepie swiatfiranzaslon.pl.

Czy zastosowanie flexów nie odbija się negatywnie na zasłonach?

Flexy można stosować bez obaw o kondycję tkaniny, z której uszyto zasłony. Nie wpływają one negatywnie ani w momencie wszywania, prania, ani zawieszania. Nawet w niewielkim stopniu nie zaciągają materiału. Flexy stosować można bez względu na rodzaj tkaniny, nie obawiając się o jej kondycję. Sprawdzają się świetnie nawet w przypadku delikatnych materiałów.

Czy flexy ułatwiają wieszanie zasłon?

To jedna z największych zalet flexów. Decydując się na nie, można być pewnym, że zarówno zdejmowanie zasłon, jak i ich zakładanie, stanie się znacznie prostsze. Pod tym względem flexy znacznie przewyższają tradycyjne żabki. Dzięki nim dekorację okna można wykonać naprawdę błyskawicznie. Szczególnie cenią to właściciele i zarządcy hoteli, restauracji, pensjonatów i sal konferencyjnych, w których zasłony na flexach można zobaczyć wyjątkowo często.

Ile tkaniny zasłonowej kupić, aby uszyć zasłony na flexach?

Decydując się na zasłony na flexy, należy pamiętać o odpowiednim ustaleniu ilości niezbędnego materiału. W tym celu należy zmierzyć karnisz. Ilość tkaniny powinna odpowiadać dwukrotności długości karnisza. Pozwoli to na idealne zmarszczenie materiału, co sprawia, że zasłony będą pięknie prezentować się w oknie. Jeśli chodzi o wysokość, to mierzy się ją zawsze do miejsca, w którym mają kończyć się zasłony. Jeżeli zależy nam na długich zasłonach, wysokość ustalamy, przyjmując za punkt odniesienia podłogę. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zdecydować się na zasłony krótkie, które sięgać będą do parapetu.

Flexy to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się perfekcyjnie zmarszczonymi zasłonami. Są solidne, trwałe, estetyczne, a ich zakup to inwestycja na lata. Sprawdzą się zarówno w obiektach użyteczności publicznej, hotelach, pensjonatach, jak i prywatnych domach, w których stawia się na idealną dekorację okna.

Zapoznaj się również z pozostałą ofertą naszego sklepu —> karnisze Kraków