Karnisze Kraków

Świat Firan i Zasłon oferuje państwu różnego rodzaju karnisze w zależności od indywidualnych potrzeb i upodobań klienta.

Systemy panelowe

Do wyboru mamy systemy panelowe ( szyny sufitowe ) PCV jedno i dwu torowe oraz 2 rodzaje szyn aluminiowych.
Jedne są jedno i dwu torowe w kolorze białym lub czarnym oraz z możliwością przysłony w tym samym kolorze. To rozwiązanie jest bardzo dobre gdy chcemy aby szyna sufitowa była prawie nie widoczna i jest to możliwe dzięki bardzo niskiemu profilowi ok 0,5 cm.
Następne rozwiązanie to szyny : MS1 , MS2 , MS 3, MS4 – (cyfra oznacza ilość torów). Szyny te są nieco grubsze ok 1 cm a szerokość uzależniona od ilości torów. Kolory dostępne to biały srebrny, złoty i czarny.

Wszystkie te rozwiązania maja ofercie możliwość zamontowania żabek lub agrafek.

Karnisze rurkowe

Kolejny rodzaj karniszy o karnisze rurkowe, które również mogą być pojedyncze lub podwójne oraz montowane zarówno do ściany jak i do sufitu.
Karnisze mogą mieć różną grubość rurek : fi 16, fi 19, fi 25 i fi 35. Jest możliwość wyboru koloru ( białe, czarne, srebrny błysk , srebrny mat, antyk , onyx) oraz różnego rodzaju końcówek. Celem wyboru zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego gdyż w ten sposób najprościej będziemy mogli dokonać wyceny.

Karnisze gięte Kraków

Istnieje także możliwość zamówienia karniszy giętych – zarówno tych rurkowych jak i szyn MS 1. Jeśli klient potrzebuje mieć taki karnisz 2 torowy, konieczne jest zamontowanie 2 szyn MS1.
Gięcie może być promieniowe tzw półkole , lub pod kątem tzw punktowe.

Aby zamówić komplet złożony na wymiar konieczne jest podanie wymaganej szerokości karnisza.
Prosimy o nie podawanie wysokości ani wielkości otworów okiennych.

Należy pamiętać że w karniszach rurkowych sporniki powodują ograniczenie w przesuwaniu żabek.
Zatem zbyt długi karnisz rurkowy nie jest dobrym rozwiązaniem i polecamy systemy panelowe.

Oferujemy także możliwość montażu karniszy za dodatkową opłatą w zależności od odległości oraz ilości zamówionych karniszy.

Zapraszamy do Naszego sklepu w Krakowie

Nasz sklep stacjonarny jest położony na ulicy Miłkowskiego 21 w Krakowie (Ruczaj). Do Naszego sklepu możesz dojechać samochodem lub skorzystać z autobusowej komunikacji miejskiej. W celu odwiedzenia sklepu polecamy skorzystać z linii autobusowej 106, 136 lub 194. Wysiąść należy na przystanku o nazwie „Rostworowskiego”. Następnie wystarczy tylko pieszo około 400 metrów, aby dotrzeć do punktu. Sklep jest czynny przez 5 dni w tygodniu od 10:00 do 19:00, a w soboty od 10:00 do 14:00. Zapraszamy do kontaktu telefonicznie lub mailowo – dane kontaktowe znajdą Państwo w zakładce „Kontakt”.

Najczęściej zadawane pytania odnośnie karniszy - FAQ

Posiadamy w ofercie spory wybór karniszy:

  • karnisze rurkowe fi 16 , fi 19, fi 25, fi 35
  • karnisze kwadro lub panelowe płaskie z agrafkami na wspornikach do ściany lub montowane do sufitu
  • szyny sufitowe pcv
  • szyny aluminiowe płaskie 8mm
  • szyny solidne aluminiowe 14 mm
  • szyny pojedyncze MS 1 ( możliwość gięcia promieniowego lub punktowego)

Kolor karnisza możemy zamaskować czyli najczęściej wybierana opcja jest w kolorze białym lub wprost przeciwnie – wyeksponować karnisz. Kolor karnisza dobierany jest np. do koloru lamp czy dodatków (klamki uchwyty). Mamy w swojej ofercie szeroką game kolorystyczną i różne modele karniszy.

Wybór karnisza jest kwestią indywidualną ponieważ jest zależne od wizji i potrzeb.

Jeśli planujemy założenie karnisza na same firanki ponieważ mamy już rolety to możemy tak zrobić.

Problem zwykle pojawia się wtedy kiedy zmienia nam się koncepcja i np. chcielibyśmy mieć mimo wszystko zasłony choćby do dekoracji. Oczywiście można dołożyć druga szynę później lub dokupić wsporniki podwójne i dołożyć kolejną rurkę lecz nigdy nie mamy pewności że dokupione elementy nie będą się różniły od tych które już mamy. Dlatego warto dobre przemyśleć swój wybór.

Wybór karnisza nie powinien być kierowany jedynie naszym upodobaniem ale i funkcjonalnością. Musimy pamiętać że długie rurkowe karnisze montowane na wspornikach do ściany nie utrzymają zbyt ciężkich tkanin ponadto będą miały ograniczenia w postaci wsporników. Idealnym rozwiązaniem wydaja się szyny sufitowe, które ponadto mogą być ukryte za różnymi blendami czy listwami maskującymi lecz nie zawsze jest możliwość zainstalowania takiego karnisza z przyczyn technicznych.

Dlatego przy wyborze karnisza powinniśmy się kierować możliwościami technicznymi i funkcjonalnością.

Mamy w ofercie karnisze w kształcie łuku.

Mogą to być szyny ms1 lub karnisze rurkowe gięte.

Przeważnie długość karnisza określa się jako długość rurki., Jest jednak możliwość zamówienia karnisza na odpowiednia długość uwzględniającą  wybrane końcówki.

Ilość kółek z żabkami lub agrafkami jest zależna od długości karnisza. Przewidziana jest taka ilość aby tkaninę powiesić za pomocą żabek rozmieszczonych co 10 cm. Czyli na 1 mb = 10 żabek.

Należy pamiętać ze tkanina na firanki powinna mieć uwzględnione marszczenie które jest uzależnione od wyboru taśmy marszczącej. W tkaninach zasłonowych mamy 2 rodzaje tkanin. Standardowo są one o szerokości150/140 cm i kupujemy wysokość. Zatem po obszyciu 2 takich zasłon możemy zakryć na płasko powierzchnie ok 280 cm.

W Takiej sytuacji albo musimy wziąć więcej wysokości tkaniny i połączyć ją po długości. Możemy również wybrać tkaninę która ma już wysokość np. 280 cm i kupić jej dokładnie tyle ile potrzeba. I Z takich tkanin można łatwo zrobić marszczenia które dają wspaniały efekt po zasłonięciu okna.

Zerknij na galerię naszych realizacji - karnisze Kraków

© Copyright 2020 | Świat Firan i Zasłon