Karnisze Kraków

Świat Firan i Zasłon oferuje państwu różnego rodzaju karnisze w zależności od indywidualnych potrzeb i upodobań klienta.

Systemy panelowe

Do wyboru mamy systemy panelowe ( szyny sufitowe ) PCV jedno i dwu torowe oraz 2 rodzaje szyn aluminiowych.
Jedne są jedno i dwu torowe w kolorze białym lub czarnym oraz z możliwością przysłony w tym samym kolorze. To rozwiązanie jest bardzo dobre gdy chcemy aby szyna sufitowa była prawie nie widoczna i jest to możliwe dzięki bardzo niskiemu profilowi ok 0,5 cm.
Następne rozwiązanie to szyny : MS1 , MS2 , MS 3, MS4 – (cyfra oznacza ilość torów). Szyny te są nieco grubsze ok 1 cm a szerokość uzależniona od ilości torów. Kolory dostępne to biały srebrny, złoty i czarny.

Wszystkie te rozwiązania maja ofercie możliwość zamontowania żabek lub agrafek.

Karnisze rurkowe

Kolejny rodzaj karniszy o karnisze rurkowe, które również mogą być pojedyncze lub podwójne oraz montowane zarówno do ściany jak i do sufitu.
Karnisze mogą mieć różną grubość rurek : fi 16, fi 19, fi 25 i fi 35. Jest możliwość wyboru koloru ( białe, czarne, srebrny błysk , srebrny mat, antyk , onyx) oraz różnego rodzaju końcówek. Celem wyboru zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego gdyż w ten sposób najprościej będziemy mogli dokonać wyceny.

Karnisze gięte Kraków

Istnieje także możliwość zamówienia karniszy giętych – zarówno tych rurkowych jak i szyn MS 1. Jeśli klient potrzebuje mieć taki karnisz 2 torowy, konieczne jest zamontowanie 2 szyn MS1.
Gięcie może być promieniowe tzw półkole , lub pod kątem tzw punktowe.

Aby zamówić komplet złożony na wymiar konieczne jest podanie wymaganej szerokości karnisza.
Prosimy o nie podawanie wysokości ani wielkości otworów okiennych.

Należy pamiętać że w karniszach rurkowych sporniki powodują ograniczenie w przesuwaniu żabek.
Zatem zbyt długi karnisz rurkowy nie jest dobrym rozwiązaniem i polecamy systemy panelowe.

Oferujemy także możliwość montażu karniszy za dodatkową opłatą w zależności od odległości oraz ilości zamówionych karniszy.

Zapraszamy do Naszego sklepu w Krakowie

Nasz sklep stacjonarny jest położony na ulicy Miłkowskiego 21 w Krakowie (Ruczaj). Do Naszego sklepu możesz dojechać samochodem lub skorzystać z autobusowej komunikacji miejskiej. W celu odwiedzenia sklepu polecamy skorzystać z linii autobusowej 106, 136 lub 194. Wysiąść należy na przystanku o nazwie „Rostworowskiego”. Następnie wystarczy tylko pieszo około 400 metrów, aby dotrzeć do punktu. Sklep jest czynny przez 5 dni w tygodniu od 10:00 do 19:00, a w soboty od 10:00 do 14:00. Zapraszamy do kontaktu telefonicznie lub mailowo – dane kontaktowe znajdą Państwo w zakładce „Kontakt”.

Najczęściej zadawane pytania odnośnie karniszy - FAQ

Posiadamy w ofercie spory wybór karniszy:

  • karnisze rurkowe fi 16 , fi 19, fi 25, fi 35
  • karnisze kwadro lub panelowe płaskie z agrafkami na wspornikach do ściany lub montowane do sufitu
  • szyny sufitowe pcv
  • szyny aluminiowe płaskie 8mm
  • szyny solidne aluminiowe 14 mm
  • szyny pojedyncze MS 1 ( możliwość gięcia promieniowego lub punktowego)

Mamy w ofercie karnisze w kształcie łuku.

Mogą to być szyny ms1 lub karnisze rurkowe gięte.

Ilość kółek z żabkami lub agrafkami jest zależna od długości karnisza. Przewidziana jest taka ilość aby tkaninę powiesić za pomocą żabek rozmieszczonych co 10 cm. Czyli na 1 mb = 10 żabek.

Należy pamiętać ze tkanina na firanki powinna mieć uwzględnione marszczenie które jest uzależnione od wyboru taśmy marszczącej. W tkaninach zasłonowych mamy 2 rodzaje tkanin. Standardowo są one o szerokości150/140 cm i kupujemy wysokość. Zatem po obszyciu 2 takich zasłon możemy zakryć na płasko powierzchnie ok 280 cm.

W Takiej sytuacji albo musimy wziąć więcej wysokości tkaniny i połączyć ją po długości. Możemy również wybrać tkaninę która ma już wysokość np. 280 cm i kupić jej dokładnie tyle ile potrzeba. I Z takich tkanin można łatwo zrobić marszczenia które dają wspaniały efekt po zasłonięciu okna.

© Copyright 2020 | Świat Firan i Zasłon