Zasłony do sypialni - wzorzyste czy gładkie? Poradnik wnętrzarski

Zasłony do sypialni – wzorzyste czy gładkie? Poradnik wnętrzarski

Wybierając dekorację do sypialni często na naszej liście znajdują się także zasłony. Aktualnie ich wybór jest na tyle duży, że z łatwością można je dopasować do każdego wnętrza. Długie, ciężkie zasłony, a może krótkie i lekkie. Fason to dopiero początek drogi, w końcu musimy zastanowić się jeszcze czy wybrać jednolity kolor, a może postawić na ciekawy wzór? Zasłony są ważną częścią dekoracji sypialni a ich zakup ma ogromne znaczenie dla postrzegania całego pokoju.

Klasyczne, jednokolorowe zasłony

Wiele osób wybiera do sypialni zasłony jednokolorowe. Nic dziwnego, w końcu to klasyka sama w sobie. Stonowane odcienie barw rozświetlą pokój i będą dobrze komponowały się z meblami zarówno w jasnych jak i ciemnych kolorach. Wybór zasłon w różnych tonacjach bieli, beżu i brązów do sypialni jest bardzo popularny. Taki zakup jest bezpieczny, ponieważ nawet zmieniając kolor pościeli, nasze zasłony nadal będą prezentowały się dobrze. Dodatkowo stonowane kolory pasują do wnętrz, w których się dużo dzieje, np. poprzez dekorację z kolorowych poduszek, czy jaskrawej narzuty. Takie zasłony prezentują się elegancko i stylowo. Co ważne, nie trzeba się obawiać, że wyjdą z mody. Jeśli jednak subtelna aranżacja nie jest dla Ciebie, to warto zainwestować w zasłony w jaskrawych kolorach. Ostatnio bardzo modne barwy to butelkowa zieleń oraz różne odcienie żółtego i niebieskiego. Jeśli chcemy, aby to ta część sypialni przyciągała wzrok, to postawienie na mocniejsze barwy będzie strzałem w dziesiątkę. Zasłony w modnych kolorach będą dobrze komponowały się ze stonowaną ścianą. Nie warto przesadzać. Jeśli postawimy na odważny kolor ścian, to dopasujmy do niego zasłony w kontrastujących barwach.

Zasłony, chociaż jednolite, mogą w sypialni pełnić funkcję ochrony przed wzrokiem sąsiadów. Masywne zasłony, w ciemnych kolorach z pewnością mogą posłużyć nam zamiast rolet. Inwestując w zasłony do sypialni, warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. Lekkie, zwiewne materiały będą pełniły jedynie funkcję estetyczną.

Postaw na modny wzór

Aktualnie, wiele osób stawia na modne i ciekawe wzory. Takie zasłony są hitem ostatnich lat. Duża ilość dostępnych wzorów i oryginalnych nadruków może przyprawić o zawrót głowy. Tylko zmiana zasłon z jednolitych na wzorzyste sprawia, że sypialnia nabiera nowego wyglądu. Zasłony udekorowane stylem boho, albo te bogate w roślinne motywy są często wybierane do wnętrz z jasnymi meblami. Geometryczne wzory natomiast, pasują idealnie do ciemnych mebli. Zdobiące zasłony kwiaty, mogą sprawić, że sypialnia nabierze romantycznego charakteru. Ciekawym rozwiązaniem są zasłony ze srebrną lub złotą nicią, nieregularnie wędrującą po materiale. Można je dopasować do dodatków, jakie zdobią naszą sypialnie.

Na uwagę zasługuje także stosowanie tego samego wzoru, dla zasłon oraz pościeli. Nie musi być to całkowicie identyczny nadruk. Ważne aby poszewki, narzuta czy pościel, miały z zasłonami jakiś wspólny mianownik, np. liście, kwiaty czy geometrycznie figury. Taki zabieg sprawia, że sypialnia staje się ciekawa i niebanalna.

Sprawdź pełną ofertę sklepu Świat Firan i Zasłon, który oferuje zasłony Kraków i karnisze Kraków w różnych wzorach.