Zasłony do pokoju dziecięcego – jakie kupić?

Zasłony do pokoju dziecięcego – jakie kupić?

Aranżacja pokoju dla dziecka tak naprawdę niczym nie różni się od projektowania innych pomieszczeń. Musimy jedynie pamiętać o tym, kto będzie najczęściej korzystał z tego pomieszczenia i dobrać elementy w ten sposób, aby były przede wszystkim bezpieczne i podobały się małemu lokatorowi.

Pokój dziecięcy spełnia kilka funkcji w zależności od wieku dziecka. Dla najmłodszych będzie służył głównie do zabawy i snu. Starsze dzieci będą w nim spędzały więcej czasu na przykład podczas przyjmowania gości lub nauki. Zasłony w pokoju malucha będą nie tylko ozdobą, ale mogą skutecznie zaciemnić pomieszczenie podczas drzemki, lub ochronić go przed nadmiernym nasłonecznieniem podczas zabawy.

Przed zakupem warto zastanowić się, jaką funkcję mają pełnić zasłony i kiedy będą używane. Jeśli w dzień do zaciemnienia pomieszczenia, możemy wybrać takie w ciemnych kolorach lub o grubszym materiale. Jeśli miałyby być używane w ciągu dnia, możemy wybrać lżejsze, z jasnych materiałów, które nie zabiorą światła z pomieszczenia.

Dobrym pomysłem jest rozmowa z dzieckiem i pytanie, jak wyobraża sobie swój pokój, jakie zasłony chciałby w nim mieć. Do wyboru jest wiele materiałów i wzorów, które z pewnością zachwycą małego człowieka.

Naszą pełną ofertę krakowskich zasłon możecie znaleźć na stronie kategorii.

Na co zwrócić uwagę kupując zasłony do pokoju dziecięcego?

Na rynku jest wiele modeli zasłon, które dedykowane są do pokoju dziecięcego. Różnią się między sobą materiałem, długością, wzorem. Aby dopasować je do gotowej już aranżacji, warto skorzystać z poniższej listy, która może pomóc w wyborze odpowiednich zasłon.

  • Czy zasłona będzie pasowała do koloru ścian, mebli, innych elementów w pokoju dziecka? – Pokój dziecka często ma już swoje stałe elementy jak meble, dywan, ozdoby na ścianach. Kolor i materiał zasłon warto dobrać pod istniejące już kolory i tekstury w pomieszczeniu.
  • Jaki wzór podoba się dziecku? – W sprzedaży znajdziemy wiele wzorów, które spodobają się dzieciom. Do wyboru mamy postacie z ich ulubionych bajek, samochody, księżniczki, rośliny, zwierzęta i inne dedykowane dzieciom wzory.
  • Czy materiał ma służyć zaciemnieniu pomieszczenia? – W pokoju dziecięcym będą odbywały się drzemki malucha. Wybierając materiał o grubszym splocie i w ciemnym kolorze, skutecznie zaciemnimy pomieszczenie w ciągu dnia. Może on również pełnić funkcję termoizolacyjną, co sprawdzi się latem podczas upałów.
  • Jaka długość tkaniny będzie optymalna? – Wybór długości tkaniny zależy od wieku dziecka. Na dłuższą zasłonę maluch może nadepnąć lub pociągnąć, a to niebezpieczna sytuacja, gdyż może spowodować zerwanie karnisza. U młodszych ciekawskich świata dzieci, sprawdzają się zasłony krótkie- do parapetu lub zawieszone kilka centymetrów nad ziemią.
  • Jaką tkaninę wybrać? – Tkanina jest kwestią indywidualnych preferencji. Możemy zdecydować się na taką pochodzenia naturalnego jak len czy bawełna lub inne sztuczne włókna.
  • Czy produkt jest bezpieczny dla dzieci? – W przypadku produktów dla dzieci warto sprawdzać ich skład, pochodzenie i ewentualne certyfikaty bezpieczeństwa. Dzieci lubią próbować nowych rzeczy, często bawią się elementami ozdobnymi lub wsadzają je do buzi, dlatego należy używać takich, które nie będą stanowiły zagrożenia.

Jaką tkaninę wybrać, aby zaciemnić pokój dziecka?

W pokoju dziecięcym najlepiej sprawdzają się tkaniny o grubszym splocie. Aby zapewnić możliwość zaciemnienia pokoju, można wybrać taką o nieprzepuszczalności światła na poziomie 60-90%. Informacja ta znajduje się w opisie produktu lub na jego metce. Dzięki zastosowaniu tak grubego splotu tkaniny w pokoju będzie panował półmrok, a jej wspomniana grubość sprawi, że materiał będzie mógł być nawet w jasnych kolorach.

Zapraszamy również do sprawdzenia naszej pozostałej oferty na karnisze Kraków.