Styl boho - jakie zasłony wybrać?

Styl boho – jakie zasłony wybrać?

Styl boho jest coraz popularniejszy w naszych wnętrzach. Decydują się na niego osoby, które charakteryzują się pewnością siebie, ale jednocześnie uwielbiają rajskie klimaty. Często towarzyszy on tkaninom z motywem roślinnym, ponieważ umożliwia stworzenie klimatu w pomieszczeniu.

Jak kupować zasłony?

Decydując się na zmiany w pomieszczeniu, wiele osób skupia się na kolorze ścian, czy meblach. Zapominamy o tym, jak duże znaczenie mają dodatki, gdyż to właśnie od nich zależy, czy uda się stworzyć miejsce, w którym przebywanie będzie maksymalnie komfortowe. Zasłony w stylu boho powinny być dopasowane do wymiaru wnętrza. Oznacza to, że trzeba zwracać uwagę na ich długość — zbyt krótkie mogą optycznie pomniejszać wnętrze, natomiast zbyt długie sprawiają, że utrzymanie w czystości będzie trudne. Nie trzeba wspominać, że umycie podłogi bez ich zamoczenia będzie wymagało powijania, co może je pognieść. Szerokość zasłon oferowana w sklepach także może być różna. W zależności od szerokości okna może się okazać, że będzie trzeba powiesić dwie obok siebie, by móc zasłonić pustą ścianę. Kupując zasłony, należy zdecydować się na dobrej jakości materiał, ponieważ w przeciwnym razie będzie trzeba nie tylko uważać w trakcie prania, by się nie skurczyły, ale przed powieszeniem trzeba będzie dopilnować ich wyprasowania. Wiele osób nie lubi tej czynności, dlatego koniecznie należy zastanowić się nad tym, które materiały nie będą tego wymagały i na nich się skupić w trakcie aranżacji swoich pomieszczeń.

Jakie zasłony wybrać?

Zasłony boho często posiadają falbanki, które nadają całości lekkiego wyglądu. Dlatego jeśli ktoś chciałby ocieplić charakter pomieszczenia, może zdecydować się właśnie na taki krok. Ich nieregularny kształt wspaniale ukryje wszelkiego rodzaju mankamenty wnętrza, stąd jeśli wysokość pomieszczenia nie jest taka sama na całej jego długości, za pomocą takich zasłon, będzie można to świetnie ukryć. Zdarzają się także sytuacje, w których okno nie jest równo osadzone i wtedy także zasłony boho ukryją ten defekt. Kolorystka może być przeróżna, jednak w ostatnich miesiącach prym wiedzie zgaszona zieleń, zgniła zieleń czy też jej inne odcienie. Doskonałym rozwiązaniem będzie kolor rdzy, tym bardziej że można go wpasować w bardzo wiele kolorów mebli czy innych przedmiotów, które już znajdują się we wnętrzu. To świetna opcja dla osób, które pragną jedynie delikatnych zmian za pomocą dodatków, nie mają w planach wykonywania bardzo dużego remontu w najbliższym czasie. Natomiast decydując się na zmiany koloru ścian, warto zdecydować się na ciepłe barwy, ponieważ to właśnie one doskonale będą współgrały z zasłonami boho. W zależności od tego, na jaki kolor zasłon postawimy, dobrym rozwiązaniem będzie powtórzenie go w innych dodatkach. Przykładem mogą być poduszki, koce, a nawet obrus. Obecnie coraz więcej sklepów oferuje na tyle rozbudowane zestawy produktów, że bez problemu można zdecydować się na jeden z nich. Z pewnością ułatwi to kompletowanie nowego wystroju wnętrza.

Pozostała oferta naszego sklepu Świat Firan Zasłon: