Rolety bambusowe

Rolety bambusowe

Rolety jako „ubranie” okna często są swoistym zwieńczeniem wystroju danego wnętrza. Obecnie posiadamy nieprzebrany wybór kolorów, wzorów i tkanin. Niepowtarzalny klimat nadadzą wnętrzu z pewnością rolety wykonane z bambusa. Są niedrogim i jednocześnie bardzo efektownym rozwiązaniem. Jest to zatem nie tylko osłona przed światłem i niechcianymi spojrzeniami, ale również subtelna ozdoba pomieszczenia.

Charakterystyka rolet bambusowych

Jedną z głównych cech rolet bambusowych, na którą ich użytkownicy zwracają szczególną uwagę, jest brak całkowitego zaciemnienia. Zamiast tego w bardzo przyjemny sposób rozpraszają wpadające przez okno światło. Dzięki temu tworzy się w pomieszczeniu bardzo przyjemna atmosfera. Jeśli komuś jednak zależy na dokładnym ograniczeniu promieni słonecznych oraz lamp ulicznych i samochodowych, doskonałą alternatywą są maty bambusowe, w których lamelki krzyżują się niwelując dopływ światła zewnętrznego. Ich użytkowanie nie jest jednak już tak wygodne.

Cechą rolet bambusowych, którą należy podkreślić, jest prosty system montażu i bardzo łatwa obsługa. Standardowo zawijana jest za pomocą łańcuszka lub sznurka na szpulę przymocowaną do ramy okiennej. Czasami wykorzystuje się również system rolet rzymskich, dzięki któremu bambusowa osłona przy zwijaniu układa się w fałdy.

Wykorzystanie rolet bambusowych

Rolety bambusowe nie muszą kojarzyć się z jedynie naturalnym, azjatyckim wystrojem wnętrz. Coraz częściej są ozdobą w modernistycznych i designerskich pomieszczeniach. Spotykamy je więc biurach, gabinetach lekarskich i specjalistycznych, pracowniach i innych nietypowych miejscach.

Często popełnianym błędem jest instalowanie rolet bambusowych na zewnątrz budynku. Z racji zastosowanych naturalnym materiałów, nie są one zbyt odporne na czynniki atmosferyczne. Wiatr, opady, wahania temperatur doprowadzają do szybkiego zużycia rolet.

Nie tylko osłona

Bambus w kulturze dalekowschodniej stanowi symbol życiowej energii, dobrego i silnego charakteru, wierności. Wierzy się również, że przynosi szczęście i uzdrawia.

Ponadto nadaje wnętrzom naturalny i ekologiczny styl. Pozwala na klimatyczną zabawę światłem i cieniem. Rolety bambusowe to doskonały wybór dla tych, którzy cenią naturalne piękno.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu: