Rolety antywłamaniowe

Rolety antywłamaniowe

Lokując nierzadko oszczędności całego życia w budowie domu lub przedsiębiorstwie, pragniemy maksymalnie efektywnie ochronić nasz dobytek. Jednym z narzędzi są rolety antywłamaniowe. Zabezpieczającą przed nagłym wtargnięciem nieproszonych gości, a dodatkowo posiadają długi szereg innych zalet.

Cechy rolet antywłamaniowych

Oczekiwaną i główną cechą rolet antywłamaniowych jest ich konstrukcja gwarantująca ochronę przed włamywaczami.

Podobnie jak przed potencjalnymi złodziejami, równie skutecznie osłonią nas przed promieniami światła. Dzięki swojej budowie zapewniają całkowite zaciemnienie, co pozwala na pełną intymność.

W zależności od zastosowanego materiału, możemy liczyć na mniejsze wahania temperatury w pomieszczeniu. Rolety w znacznym stopniu chronią nas zarówno przed przegrzaniem, jak i wychłodzeniem wnętrza budynku. Pozytywnie wpływa to na domowy lub firmowy budżet.

Zatrzymując światło i temperaturę, wyciszają także hałas docierający z zewnątrz.

Rodzaje montażu i mechanizmu

Wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje montażu rolet:

  • elewacyjne – najpopularniejsze, montowane na istniejących budynkach, z widocznymi skrzynkami;
  • nakładane – montowane przy obsadzaniu okna, z widocznymi skrzynkami;
  • podtynkowe – montowane w elewacji budynku;
  • nadprożowe – montowane w trakcie budowy, skrzynki pozostają niewidoczne.

Spośród mechanizmów służących od opuszczania i podnoszenia rolet do wyboru są przede wszystkim ręczne na korbkę i elektryczne. W przypadku tych drugich istnieją opcje pojedyncze, centralne z panelem na ścianie lub sterowane radiowo za pośrednictwem pilota lub aplikacji w smartphonie.

Na co zwrócić uwagę przy montażu rolet

Montaż rolet korzystnie jest zaplanować w trakcie projektowania budynku. Pozwoli to zachować odpowiednią estetykę i uniknąć dodatkowych wydatków.

Jaka jest zasadnicza różnica między roletami antywłamaniowymi a zewnętrznymi? Oprócz solidniejszych lamelek, prowadnic o grubszych ściankach, mocniejszych wieszakach utrzymujących płaszcz, przede wszystkim posiadają funkcję blokowania płaszcza w pozycji zamkniętej. Warto zwrócić na to uwagę przy zakupie.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertę na zakup zasłon i karniszy w Krakowie.