Rolety stały się standardowym wyposażeniem domów i mieszkań, zarówno przy aranżacji wnętrz, jak i wykańczaniu budynków z zewnątrz. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele – od pobudek estetycznych, przez poczucie bezpieczeństwa, po czynniki ekonomiczne. Dlatego firany i zasłony w pomieszczeniach oraz kraty na zewnątrz okien są coraz rzadszym widokiem.
Funkcje rolet zewnętrznych
Rolety zewnętrzne ze względu na długą listę swoich zalet są obecnie jednymi z najbardziej praktycznych i efektywnych osłon okiennych.
Dzięki swojej budowie, pozwalają na nawet całkowitą ochronę przed promieniami słonecznymi, światłami przejeżdżających samochodów i latarni czy niechcianymi spojrzeniami przechodniów, co gwarantuje pełną intymność.
Właściwości rolet zewnętrznych sprawiają również, że dociera do nas często tylko niewielki szum uliczny. Znaczne wyciszenie sprawdza się zwłaszcza w centrach miast czy przy ruchliwych szosach.
Częstą bolączką, szczególnie przy oknach o dużej powierzchni skierowanych na zachód i południe, jest zbytnie nagrzewanie wnętrz. Rolety zewnętrzne chronią nas przed wzrostem temperatury nawet o 95%. Działa to również w drugą stronę – znacznie zmniejszają straty ciepła, co pozwala obniżyć rachunki za ogrzewanie i uniknąć wychłodzenia pomieszczeń.
Szeroka paleta barw oraz wzorów sprawia, że rolety zewnętrzne mogą okazać się nie tylko praktyczne, ale także ozdobą dla budynku. Doceniane jest to przede wszystkim przez przedsiębiorców, którzy w ten sposób pragną zwrócić uwagę potencjalnych klientów.
Kiedy montować rolety
Idealnym momentem na montaż rolet zewnętrznych jest budowa. Uwzględnienie ich w nowo powstającym domu czy biurowcu pozwala uniknąć problemów architektonicznych i defektów estetycznych. Oczywiście możliwe jest ich zainstalowanie w istniejącym budynku, jednak często wiąże się to ze znaczącymi zmianami wyglądu i niemałymi kosztami.
Sprawdź naszą pozostałą ofertę na: