Ponadczasowe i zawsze modne firany – praktyczne wskazówki

Ponadczasowe i zawsze modne firany – praktyczne wskazówki

Jeśli chce się stworzyć wystrój wnętrza, który będzie zawsze modny można zdecydować się na takie elementy wystroju, które opierają się na ponadczasowej estetyce. Takie produkty są modne bez względu na zmieniające się trendy w stylizacjach wnętrz. Gdy chce się stworzyć taki wystrój wnętrza, który nie będzie musiał być nadmiernie często zmieniany, można zdecydować się na uniwersalne firany. To doskonały pomysł, szczególnie gdy we wnętrzach zamierza się korzystać ze stylowych zasłon. Odpowiednio połączone pod kątem wizualnym są w stanie stworzyć ciekawy efekt wizualny. Mogą być uzupełnieniem wystroju wnętrza, jak też dodatkową dekoracją.

Jak wybrać ponadczasowe zasłony?

Gdy zamierza się wybrać firany o uniwersalnej estetyce, trzeba sprawdzić:

  • ponadczasową kolorystykę
  • zawsze modne wzory
  • sposób upinania

Jeśli chce się uniknąć tego, że kolor firan wyjdzie z mody, warto omijać kolorystykę, która jest popularna w konkretnym okresie. Trendy zmieniają się niemal co roku, więc wnętrze bardzo szybko może przestać modnie się prezentować. Bezpiecznym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na kolory firan, które zawsze są chętnie wybierane przez kupujących oraz stosowane przez projektantów wnętrz. Niewątpliwe takim kolorem jest biel. Jednak kolor biały, choć można go bardzo wygodnie połączyć z różną kolorystyką innych elementów, nie wszystkim przypadnie do gustu. Innym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na produkty, które są wykonane z wykorzystaniem chłodnych odcieni beżu czy ecru. Taka kolorystyka sprawdzi się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i też opartych na nowoczesnych stylach wnętrz. Wybierając takie kolory można mieć pewność, że nie wyjdą one z mody.

Jakie wzory to uniwersalne rozwiązanie?

Nieco trudniej, niż kolory firan, jest wybrać wzory. Jednocześnie wzornictwo jeszcze szybciej wychodzi z mody niż kolory. Znacznie trudniej trafić na modne rozwiązania, które nie przestaną być modne w krótkim okresie. Jeśli chce się mieć pewność, że nawet po kilku latach wzory firan będą modne, trzeba zdecydować się na ponadczasowe rozwiązania. Do takich można zaliczyć przede wszystkim całkowicie gładkie firany. Brak jakichkolwiek zdobień sprawia, że taka firana przygotowana w ponadczasowych kolorach będzie mogła być wykorzystywana przez wiele lat.

Firany, które są gładkie, mogą się dodatkowo sprawdzić w różnorodnych stylach, jak:

  • boho,
  • glamour,
  • nowojorski,
  • mieszczański.

Z jednej strony brak cech charakterystycznych takich firan to atut, bo można je bez problemu łączyć z kolorystyką czy wzornictwem wielu elementów wnętrz. Z drugiej strony takie firany mogą stanowić jedynie dodatek do wnętrza, ale nie są one w stanie zapewnić efektu dekoracyjnego. Jeśli chce się wybrać ponadczasowe wzory, można zdecydować się na geometryczne wzory. Takie wzornictwo sprawdzi się szczególnie w nowoczesnych stylach wnętrz. Dodatkowo nie są to wzory, które pojawiają się w trendach na rynku wystroju wnętrz, jedynie cyklicznie. Podobnie jest ze wzorami opartymi na kwiatach. To wzory doskonale pasujące do bardziej tradycyjnych wnętrz, które praktycznie nigdy nie wychodzą z mody.

Karnisze w Krakowie —> PEŁNA OFERTA <— krakowskie zasłony