Aranżacje okien w kuchni - jak wybrać firanki?

Aranżacje okien w kuchni – jak wybrać firanki?

Firanka jest bardzo ważnym elementem wystroju każdego wnętrza. Uzupełnia więc również wystrój kuchni. Dzisiaj w sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych do wyboru jest mnóstwo rodzajów firanek, które świetnie sprawdzą jako dekoracja kuchennego okna. W wielu z nich można kupić zarówno gotowe firanki, jak i te na metry. Coraz częściej też można zamówić firanki z usługą szycia. Wśród wielu propozycji na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Na co jednak zwracać uwagę, aby kuchenna firanka była nie tylko ładna, ale także funkcjonalna i praktyczna?

Czy sama firanka będzie wystarczająca?

Firanka w kuchni może pełnić dwie funkcje: być tylko dekoracją lub dodatkiem, który zasłoni wnętrze przed spojrzeniami ciekawskich przechodniów. Zdecydowanie w łatwiejszej sytuacji znajdą się osoby, które poszukują firanki pełniącej wyłącznie funkcję dekoracyjną. Na rynku dostępnych jest wiele modnych firan – nie tylko w kolorze białym – o różnych kształtach i efektownych upięciach. Jeśli firanka w kuchennym oknie ma chronić także przed spojrzeniem, należy dodatkowo pomyśleć o rolecie lub zasłonach.

Jaki materiał będzie najbardziej odpowiedni na kuchenne firanki?

Kuchnia jest dość specyficznym pomieszczeniem, mieszają się w niej różnego rodzaju zapachy. Kuchenna firanka jest narażona na wchłanianie zapachów oraz na zabrudzenia – często bardzo tłuste. Dlatego też powinna być uszyta z tkaniny, którą można bez problemów prać ręcznie bądź w pralce. Jeśli w kuchennym oknie znajdą się zasłony, one także muszą być uszyte z materiału łatwego do prania.

Jak dobrać firanki do kuchni?

Firanki kuchenne powinny pasować do stylu kuchni i go podkreślać. Inne firanki będą pasować do kuchni w stylu klasycznym, inne do skandynawskiej, a jeszcze inne do nowoczesnej. W każdym wnętrzu sprawdzą się gładkie, białe i proste firanki. Brak wzorów oraz biały kolor sprawia, że pasują one zarówno do małej, jak i obszernej kuchni. W kuchni w klasycznym stylu świetnie sprawdzą się zazdrostki. To idealna dekoracja okna również w kuchni urządzonej w stylu retro. Zazdrostki to firanki o bardzo małych rozmiarach, nie przytłaczają więc niewielkiego wnętrza. Zawiesza się je na karniszach teleskopowych lub specjalnych prętach.

W sprzedaży dostępne są zarówno białe, jak i kolorowe zazdrostki. Na wielu pojawiają się różnego rodzaju nadruki. Innym rozwiązaniem są delikatne firanki z woalu. Firanki te najlepiej sprawdzą się w dużym pomieszczeniu. Są gustowne i eleganckie, można upiąć je po bokach tworząc bardzo efektowną dekorację kuchennego okna. W ofercie znajdziemy dzisiaj także firany panele. To rozwiązanie, które najlepiej pasuje do kuchni w nowoczesnym stylu. Panele dostępne są w różnych wzorach i kolorach. Na pewno każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie.

Mnogość firan na rynku sprawia, że łatwością można wybrać te idealne do swojej kuchni. Firanki do tego pomieszczenia domu można kupić gotowe, ale można też zamówić je na wymiar. To drugie rozwiązanie sprawdza się w każdej sytuacji, ale szczególnie wtedy, gdy okno kuchenne ma niestandardowe wymiary. Zarówno gotowe firany jak i te na zamówienie możesz kupić w naszym krakowskim sklepie Świat Firan i Zasłon.

Zerknij na szczegółową ofertę —> zasłony Kraków | karnisze Kraków