Kupujesz firany? Sprawdź, na co zwracać uwagę!

Kupujesz firany? Sprawdź, na co zwracać uwagę!

Dekoracja okna jest niezwykle istotnym elementem aranżacji każdego wnętrza. Zdecydowana większość osób nie wyobraża sobie jej bez firan i zasłon. Pełnią one nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także praktyczną. Mogą nas chronić przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów oraz stanowić ochronę przed słońcem. Odpowiednio dobrane firany mogą też wprowadzić do wnętrza określony klimat. W naszym sklepie znajdziecie firany gładkie, żakardowe, makarony i z gipiury, długie i krótkie. Pełną ofertę znajdziecie pod linkiem – firany Kraków. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Jaki kolor firan wybrać?

W naszych wnętrzach zdecydowanie dominują firany w klasycznym, uniwersalnym białym kolorze. Biała firana jest ponadczasowa, zawsze będzie modna niezależnie od tego, jakie aktualnie panują trendy w aranżacji wnętrza. Ponadto będzie pasowała do każdego pomieszczenia. Białe firany szczególnie warto wybierać do małych i ciemnych pomieszczeń. Nie tylko je rozjaśnią, ale także optycznie powiększą. Oczywiście można postawić także na firany z kolorowymi akcentami, a także te kolorowe, które są odpowiednie dla osób lubiących innowacyjne rozwiązania wnętrzarskie.

Ile metrów firanki kupić?

Zanim zaczniemy wybierać kolor, wzór i materiał firanki musimy wiedzieć, ile potrzebujemy jej kupić. Musimy bardzo dokładnie wymierzyć zarówno okno, jak i długość karnisza lub szyny, na której zawiesimy firankę. Firana zawsze powinna być co najmniej dwukrotnie szersza od szyny albo karnisza. Pozwoli to na efektowne upięcie firany. Koniecznie musimy też zmierzyć długość firany. Mierzy się ją w bardzo różny sposób, zależy on od sposobu mocowania firany. Firany na taśmie marszczącej mierzymy od końca żabki lub haczyka do dolnej krawędzi. Firany na flexach mierzymy od dolnej części szyny.

Jaką firanę wybrać – gładką czy wzorzystą?

Od tego, jaką firanę wybierzemy zależeć będzie nie tylko efekt estetyczny jaki osiągniemy, ale także ilość światła, która będzie wpadała do pomieszczenia. Wzorzyste czy żakardowe firany bardzo dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach, których okna wychodzą na południe, w kierunku południowo-zachodnim lub na zachód. Rzadsze, a nawet zupełnie gładkie bez żadnych ozdób firany to dobry wybór do pomieszczeń, których okna wychodzą na wschód, północ lub znajdują się od strony północno-wschodniej. Do produkcji firan wykorzystywane są bardzo różne tkaniny. Najczęściej jest to woal lub poliester. W sprzedaży dostępne są również firany bawełniane z domieszką poliestru, z tiulu i organzy. Wiele osób wybiera także firany żakardowe, które odznaczają się bardzo bogatymi zdobieniami. Świetnie pasują one do obszernego salonu w klasycznym stylu.

Różnorodność firan sprawia, że z łatwością można wybrać te, które będą stanowiły doskonałe uzupełnienie aranżacji wnętrza niezależnie od tego, jaki jest jego styl. Zakup nowych firan to sposób na szybką i relatywnie tanią metamorfozę każdego pomieszczenia. Zaletą firan jest to, że można je efektownie marszczyć i upinać, tworząc w ten sposób efektowną i oryginalną dekorację okna. Co więcej, można kupić gotowe firany lub zlecić ich uszycie.

OFERTA <— Karnisze Kraków