Jakie zasłony dobrać do szarego pokoju?

Jakie zasłony dobrać do szarego pokoju?

Szare wnętrza cieszą się w ostatnim czasie niezwykle dużą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego. Szare ściany dają bowiem bardzo wiele możliwości aranżacyjnych. Pokój w takim kolorze przypadnie do gustu zarówno osobom, które są wierne klasyce i nie lubią zbyt częstych zmian, jak również tym, które kochają zmiany i regularnie decydują się na wymianę dodatków w pokoju. Przy urządzaniu mieszkania jedną z ważniejszych decyzji jest wybór firan i zasłon. Pojawia się więc pytanie jakie zasłony będą najlepiej pasować do szarego pokoju? Poniżej kilka naszych propozycji.

Dlaczego warto wybrać zasłony w kolorze beżowym?

Beżowy kolor jest nie tylko modny, ale także piękny i ponadczasowy. Ponadto jest to kolor, który pasuje do wszystkiego, a do tego ma bardzo wiele odcieni. Beżowe zasłony w szarym pokoju będą wyglądały naprawdę świetnie. Szczególnie dobrze sprawdzą się w pokojach w klasycznym i skandynawskim stylu. Beżowe zasłony w szarym pokoju sprawią, że będzie on cieplejszy. Zasłony uszyte z beżowej tkaniny można wybrać do każdego pomieszczenia, ale szczególnie polecamy je do sypialni. Neutralny i łagodny beż będzie sprzyjał odpoczynkowi.

Czy białe i kremowe zasłony to dobry wybór?

Do szarych ścian dobre będą także białe albo kremowe zasłony. Obie te barwy przy szarych ścianach będą prezentować się bardzo efektownie. Stawiając na takie zasłony, będziemy mogli pozwolić sobie na wprowadzenie do wnętrza dodatków w wyrazistych, mocnych kolorach. Białe i kremowe zasłony są odpowiednie do salonu. Sprawdzą się również w sypialni. Pasują przy tym do wnętrz w różnych stylach – zarówno tych klasycznych, skandynawskich, jak i nowoczesnych. Biel, krem i szarości tworzą naprawdę bardzo udane połączenie.

Kiedy warto wybrać żółte zasłony?

To kolejna z naszych propozycji. Żółty kolor jest postrzegany jako radosny i optymistyczny. Przez wiele osób jest postrzegany także jako kolor zachęcający do działania. Jak każdy inny kolor, również żółty ma wiele odcieni, dlatego zasłony żółte z powodzeniem można wykorzystać do dekoracji okien w każdym pomieszczeniu. Wyraziste odcienie sprawdzą się w salonie, gdzie będą bardzo mocnym akcentem, delikatne pastelowe to dobry wybór do sypialni. Do wyboru są też kolory musztardowe, które na pewno jako dekoracja okna zwrócą uwagę.

Czy zasłony zielone to dobry wybór do szarego pokoju?

Zieleń to kolor, który świetnie sprawdza się we wszystkich pomieszczeniach. Szczególnie elegancko i stylowo prezentuje się butelkowa zieleń. Zasłonowa tkanina w tym ciemnym odcieniu zieleni będzie wyglądała naprawdę bardzo dobrze w towarzystwie szarych ścian. Zielone zasłony sprawdzą się zarówno w salonie, jak też w sypialni. Szarości i butelkową zieleń ożywią dodatki w złotym kolorze. Wyrazisty kolor zielonych zasłon warto powtórzyć na dekoracyjnych poduszkach.

Szare ściany są neutralne i pozwalają na aranżację wnętrza w bardzo różnych stylach. W ścian pomalowanych farbą o takiej barwie mamy naprawdę wiele możliwości, jeśli chodzi o kolor zasłon. Do szarego koloru ścian pasować będą zasłony w dowolnym kolorze. Kolor zasłon powinien jednak pasować także do stylu wnętrza. Tkaniny pasujące do szarych ścian i różnych stylów wnętrzarskich z łatwością znajdziecie w naszym internetowym sklepie – swiatfiranzaslon.pl

Pozostała oferta naszego sklepu jest dostępna do obejrzenia w kategoriach: