Jak prać i dbać o długie firany z woalu?

Jak prać i dbać o długie firany z woalu?

W ostatnim czasie można zauważyć, że woalowe firany cieszą się coraz większą popularnością. My również potwierdzamy ten trend – sposób, w jaki firany z woalu upiększają pomieszczenie, w jakim się znajdą nie da się porównać z żadnym innym. Jest to niezwykle efektowne ukoronowanie okna. Niestety – woal choć tak piękny, wymaga odpowiedniego traktowania, aby nadal być takim. W tym miejscu zebraliśmy garść wskazówek, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć traktowanie tego materiału.

Czym charakteryzują się firanki z woalu?

Aby wiedzieć jak dbać o firanki z woalu – z praniem na czele, konieczne jest znać kilka podstawowych faktów na temat tego materiału. Jest to tkanina, która powstaje z bawełny, ale również z poliestrów, poliamidów, czy innych sztucznych włókien.

Co warto wiedzieć o woalu?

  • struktura – lekko prześwitująca, mleczna,
  • splot – włosowo-wątkowy,
  • tkanina – cienka i efektowna.

Najlepsze jest to, że woal świetnie się odnajduje w różnego rodzaju stylistyce – nie ma znaczenia, czy się chce firanami z tego materiału ozdobić klasyczny salon, czy kuchnię w stylu nowoczesnym – będzie się tam idealnie odnajdywać. Tym bardziej, że nasze woalowe firany idealnie wpisują się we współczesne trendy wnętrzarskie – są przewiewne, lekkie, pięknie się układają. Bez problemu je dopasujesz do domu i będą go pięknie uzupełniać – o ile zadbasz o nie we właściwy sposób.

Jak prać i prasować firany z woalu?

Jeśli chodzi o prasowanie – przede wszystkim trzeba wiedzieć, że są różne typy woalu na firany. Pierwsza, kreszowa wersja nie musi być prasowana, co jest ukłonem w stronę zapracowanych gospodyń domowych. Decydując się na wersję gładką – musisz się jednak przygotować na to, że będzie to wymagało nieco pracy i zaangażowania i to nawet dwóch osób. Podczas prasowania firan z woalu, zwłaszcza tych o długości maxi – jedna osoba powinna prasować, a druga pilnować tego, by firana się nie marszczyła w miarę posuwania się tego procesu do przodu. Właśnie dlatego z firaną kreszową jest lepiej, bo jej naturalne zgniecenia są dekoracją przemyślaną, która nawet po praniu świetnie się od razu prezentuje. Jeśli zdecydujesz się na elegancką wersję woalu gładkiego – prasowanie zgodnie ze wskazówkami producenta jest niezbędne.

Czas na pranie – dobrą informacją jest tutaj fakt, że bez względu na to, czy mowa i kreszowej czy gładkiej wersji – doprowadzenie ich do czystości nie jest szczególnie skomplikowane. To, o czym warto pamiętać to umieszczenie tkanin w misce z wodą wymieszaną z odrobiną płynu do mycia naczyń. Pralka powinna powinna być ustawiona albo na tryb prania ręcznego, albo na niską temperaturę. Po krótkim wymoczeniu w wyżej wymienionej misce należy firanę z woalu wyprać i cieszyć się jej świeżością, bez przykrej niespodzianki w postaci uszkodzenia delikatnej tkaniny.

Oczywiście zawsze należy przed przystąpieniem do prania zajrzeć do instrukcji od producenta firan, gdyż w zależności od tego z czego dokładnie dany woal został wykonany – specyfika prania, czy prasowania może się nieco różnić od naszych wskazówek udzielonych w ramach tego artykułu.

Karnisze Kraków —> Sprawdź kompletną ofertę naszego sklepu!