Jakie wybrać zasłony zaciemniające?

Jakie wybrać zasłony zaciemniające?

Zasłony zaciemniające to doskonałe rozwiązanie dla przestrzeni w Twoim domu. Są dużo tańsze, niż rolety, a równie skutecznie chronią przed słońcem. Zasłony zaciemniające pomimo swojej funkcji, mogą stanowić także element dekoracyjny. Na rynku dostępnych jest dużo zasłon w wielu kolorach oraz wzorach. Warto przed zakupem zastanowić się jakie wybrać, aby najlepiej komponowały się z wnętrzem mieszkania czy domu. Zasłony zaciemniające muszą być wykonane z dobrej jakości materiału. Jeśli nie wiesz w jaki sposób je wybrać i czym kierować się podczas zakupu zasłon blackout to koniecznie sprawdź, na co warto zwrócić uwagę.

Element dekoracyjny

Zasłony zaciemniające mimo swojej funkcji, na którą wskazuje sama nazwa mogą pełnić także element dekoracyjny. Często wybierane są do salonu albo sypialni, czyli miejsc w których spędzamy najwięcej czasu podczas dnia. Wystrój takiej przestrzeni powinien być więc przemyślany i dostosowany do upodobań danej osoby. Niemały wpływ na całość kompozycji mają dodatki, takie jak zasłony. Zajmują one sporą część ściany, więc przyciągają wzrok. Chociaż zasłony można łatwo zmienić, to mimo wszystko ich wybór powinien być dostosowany do kolorystyki i stylu wnętrza.

Do ścian w kolorze jasnym, stonowanym dobrze będą pasować zasłony zaciemniające w kontrastujących kolorach, takich jak czarny, butelkowa zieleń czy granatowy. Nie bez znaczenia jest także kolor mebli i kanapy. Zasłony można wybrać w takim samym kolorze jak obicie narożnika czy foteli. Dzięki temu całość kompozycji będzie spójna. Ostatnio, bardzo dużą popularnością cieszą się meble w stylu skandynawskim. Do minimalistycznego wystroju dobrze będą pasowały zasłony zaciemniające w jasnych kolorach, gładkich kolorach. Równie popularny styl morski dobrze dopełnią zasłony w niebieskim kolorze.

Chociaż gładkie elementy dekoracyjne są w modzie, to również zasłony zaciemniające w kwiatowe wzory cieszą się dużą popularnością. Szczególnie polecane do minimalistycznych wnętrz i jasnych mebli. Kwiatowe wzory są same w sobie bardzo dekoracyjne, więc pozostała część wystroju powinna być stonowana. Takie zasłony ożywią wnętrze i sprawią, że będzie bardziej ciekawe. Opisywany model sprawdzi się doskonale w stylu rustykalnym i boho.

Jaki materiał wybrać?

Najbardziej popularnym materiałem, z których wykonane są zasłony zaciemniające to welur, welwet oraz aksamit. Materiał ten musi posiadać odpowiednią grubość. Tylko wtedy taka zasłona może spełniać swoją funkcję. Zalety używania zasłon docenia się szczególnie latem, ponieważ chronią one przed nadmiernym nagrzaniem przestrzeni. Dodatkowo zaciemniają one pomieszczenie na poziomie około 90%, więc popołudniowa drzemka nie powinna stanowić problemu. Są często wybierane do pokoju małego dziecka, które w dzień potrzebuje dużo snu.

Zasłony zaciemniające posiadają wiele zalet. Warto zainwestować w taki element dekoracyjny pokoju, ponieważ są tanie, łatwe w montażu i bardzo funkcjonalne. Wybierając zasłony zaciemniające należy kierować się stylem wnętrza i jakością materiału.

Sprawdź całą ofertę naszego sklepu – zasłony zaciemniające Krakówkarnisze z Krakowa