Jak do kuchennego okna narożnego dobrać firany?

Jak do kuchennego okna narożnego dobrać firany?

Nowoczesne budownictwo daje ciekawe propozycje konstrukcyjne – a jednym z bardzo pożądanych elementów projektowych są okna narożne. Dzisiaj niezwykle pożądane i naprawdę modne i to z wielu powodów. Nie tylko naprawdę dobrze się sprawdzają, jeśli chodzi o zapewnienie w pomieszczeniu naprawdę fajnego poziomu oświetlenia, ale i o właściwości wizualne. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli chodzi o firany – ich odpowiedni dobór jest ściśle związane z różnymi aspektami i może być nieco problematyczny. Chyba, że przeczytasz ten artykuł do końca – wtedy wszystko stanie się jasne.

​Okna narażone – na jakie wady i zalety zwrócić uwagę dobierając do nich firany?

Jeśli masz to szczęście i posiadasz w swoim domu, czy mieszkaniu okno narażone – warto zastanowić się nad firaną, dzięki której efekt wizualny takiego elementu zostanie wzmocniony.

​Jakie cechy okna narożnego powinny zostać uwydatnione z pomocą firan?

  • wrażenie lekkości elewacji,
  • optyczne powiększenie przestrzeni.

Dobierając odpowiednią pod względem długości, konstrukcji i lekkości materiału firankę sprawisz, że cała przestrzeń wokół okna narożnego będzie jeszcze bardziej powiększona, Równocześnie możesz liczyć na to, że zyskasz rozwiązanie efektowne i nowoczesne – elewacja będzie zdawać się mniej przytłaczająca, a sama ściana w otoczeniu okna narożnego zgrabna i mniej masywna.

Pamiętaj, że dzięki odpowiedniej firance możesz też skutecznie zarządzać ewentualnym nadmiarem światła słonecznego, co jest czasem wymienianą wadą takich rozwiązań projektowych, jakimi są okna narożne.

​Aranżacja okna narożnego – firana i jej możliwości!

W pierwszej kolejności zastanów się, czy wystarczy Ci dość standardowa firanka, czy też Twoje okno jest na tyle nietypowe, iż potrzebna będzie firana na zamówienie. Skorzystanie z usługi szycia na wymiar też jest opcją, niemniej jednak prawda jest taka, że oferta w naszym sklepie z firanami jest na tyle bogata pod względem asortymentu, iż nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem czegoś w sam raz. Bez względu na to, czy chodzi o okno narożne w salonie, czy w kuchni – powinno się znaleźć coś dokładnie na miarę potrzeb. Pełną ofertę możesz obejrzeć pod linkiem – firany Kraków.

Sporą uwagę poświęć wyborowi materiału firany. Chodzi o to, by nie tylko dobrze komponował się z całą aranżacją, ale też operował światłem zgodnie z Twoimi potrzebami. Zatem, jeśli Ci zależy wyłącznie na delikatnym rozproszeniu światła – postaw na firanki z lekkich materiałów, a jeżeli wieszając je chcesz dodatkowo nieco te promienie słoneczne przyblokować, to wiedz, iż nie ma na to lepszego sposobu aniżeli wykonana z grubszych tkanin firana.

Staraj się też raczej trzymać jasnej kolorystyki. Jasne – aktualnie ciemniejsze, bardziej fantazyjne firany również cieszą się popularnością, ale jeśli chodzi o okna narożne, które same w sobie są dość nowoczesnym rodzajem aranżacji pomieszczenia – odrobina klasyki jest jak najbardziej wskazana. Zawsze też możesz poprosić o pomoc dekoratora wnętrz, czy też sprzedawcę w salonie z firanami. To kompetentne osoby, które na pewno mają w zanadrzu całą gamę porad, dzięki którym dokonasz najlepszego wyboru.

Zerknij również na naszą dokładną ofertę dotyczącą karniszy Kraków.