Jak dopasować karnisze do stylu wnętrza?

Jak dopasować karnisze do stylu wnętrza?

Wiele osób nie potrafi wyobrazić sobie salonu, sypialni czy nawet kuchni bez firanek i zasłonek. Bez wątpienia są one świetnym sposobem na ocieplenie wnętrza, zapewniają również prywatność. Aby można było je powiesić, niezbędny jest karnisz. Wybór karniszy jest dziś tak duży, że niejedna osoba może mieć naprawdę duży problem z ich wyborem. Pojawia się więc pytanie jaki karnisz kupić, aby pasował on do stylu wnętrza, w którym ma się znaleźć.

Do jakich pomieszczeń pasują karnisze metalowe?

Od dobrych kilku lat ogromną popularnością cieszą się karnisze metalowe. Dostępne są one przede wszystkim w kolorze srebrnym, złotym oraz mosiężnym. Często na końcach mają fantazyjne zdobienia, które dodają im niebywałego uroku. Takie karnisze to propozycja dla wszystkich, którzy zdecydowali się urządzić swoje mieszkanie w stylu rustykalnym. Metal doskonale łączy się z drewnem, którego we wnętrzach w stylu rustykalnym nie może zabraknąć. Warto sięgać po nie zwłaszcza wówczas, gdy szukamy karnisza do kuchni bądź łazienki. Takie karnisze to szeroki wybór długości oraz grubości, co sprawia, że każdy bez trudu znajdzie model dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Kiedy warto wybrać karnisz drewniany?

Myli się ten, kto sądzi, że karnisze drewniane wyszły z mody. Nadal są one dostępne. Co więcej, są dobrym wyborem, jeśli potrzebny jest nam karnisz pasujący do wnętrza w tradycyjnym stylu. Karnisze drewniane można bez trudu dopasować zarówno do drzwi, jak i podłogi. Dostępne są w wielu kolorach, wybierać można zarówno między tymi jasnymi, jak i tymi w ciemnym kolorze. Taki karnisz sprawi, że wnętrze nabierze bardziej ciepłego charakteru.

Czy lepsze będą karnisze proste czy bogato zdobione?

Wybierając karnisz, wiele osób zastanawia się nad tym czy lepsze są te proste, czy bogato zdobione. Warto przy tym kierować się zasadą, która mówi o tym, że nie przytłaczamy dodatkowo wnętrza, które samo w sobie jest bogato urządzone. Jeśli więc w pomieszczeniu, w którym ma się znaleźć karnisz znajduje się dużo bibelotów, wnętrze jest bogate, nie brakuje w nim dodatków, lepiej postawić na prosty, skromny czy wręcz minimalistyczny karnisz.

Jeżeli natomiast pomieszczenie jest skromne, urządzone nowocześnie, nie ma w nim zbyt wielu mebli czy innych dodatków, nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na karnisz ze zdobieniami.

Gdzie szukać inspiracji na aranżację okna?

Nie każdy ma zacięcie projektanta wnętrz. Wiele osób kompletnie nie ma pomysłu jak zaaranżować okna we własnym mieszkaniu. Na szczęście dzisiaj nie jest to problem. Wystarczy sięgnąć po prasę kobiecą, aby szybko znaleźć przynajmniej kilka pomysłów odpowiednich zarówno do pomieszczeń tradycyjnych, jak i tych nowoczesnych. Za poradami stoją na ogół doświadczeni projektanci wnętrz, którzy posiadają i wiedzę, i umiejętności niezbędne do tego, aby tworzyć przestrzenie wyjątkowe pod każdym względem.

Wybór karnisza nigdy nie powinien być przypadkowy. Zawsze należy go dopasować do stylu wnętrza, w którym ma się znaleźć. Tylko wówczas można wyczarować wnętrze spójne i naprawdę estetyczne. Niezależnie na jaki karnisz się zdecydujesz znajdziesz go w naszym internetowym sklepie – Świat Fran Zasłon.

Zerknij również na pozostałą ofertę naszego sklepu —> firany Kraków