O czym pamiętać przy wyborze karnisza?

O czym pamiętać przy wyborze karnisza?

Podczas wybierania odpowiedniego karnisza w dużej mierze kierujemy się jego wyglądem, tym jak komponuje się z mieszkania czy też domu. Bierzemy pod uwagę kolor ścian, ozdoby, ogólny wystrój pomieszczenia. Ważne dla nas jest głównie to, aby wszystko tworzyło ze sobą spójną całość oraz wyglądało naturalnie. Spędzamy więc mnóstwo czasu na doborze odpowiedniego materiału z jakiego jest wykonany czy też zdobienia, jednocześnie puszczając w niepamięć techniczny aspekt tych akcesoriów. Jest to jednak bardzo ważna kwestia, którą należy poruszyć i przemyśleć przed kupnem wymarzonego karnisza, by później nie żałować! Jak więc dokonać odpowiedniego wyboru i na co zwracać uwagę, by nie żałować?

Rodzaj karnisza

Rodzaj karnisza jaki zamierzamy kupić powinien też zależeć w dużym stopniu od rodzaju dekoracji jakie mamy zamiar na nim powiesić, przykładowo drążek pojedynczy montujemy tylko wtedy kiedy będzie on nam służył tylko do wieszania firan. Z kolei drążek podwójny będzie świetnym wyborem jeśli oprócz tego mamy również zamiar powiesić zasłony.

Podczas wybierania karnisza warto również zwrócić uwagę na szerokość okien. Dodajemy wtedy po około 15 cm po obu stronach w przypadku, gdy mamy zamiar powiesić na nim tylko firanę oraz mniej więcej 20cm kiedy planujemy również zasłony. Warto również pamiętać o wpływie końcówek na ostateczną długość, tak więc warto również o tym pamiętać jeśli chcemy idealnie dopasować karnisz.

Długość karnisza

Dodatkowo warto kupić dłuższy karnisz niż krótszy, ponieważ zbyt krótkiego nie można już wydłużyć natomiast za długi można łatwo skrócić. Pamiętając o tym, można zaoszczędzić sobie wiele niepotrzebnych nerwów oraz stresu w przyszłości, tak więc miejmy na uwadze uwzględnienie drobny zapas długości.

Czasami dobór długości karnisza będzie w dużej części uzależniony od ozdób jakie mamy zamiar na nim wieszać – w zależności od ich rodzaju, skomplikowania oraz ciężaru karnisz będzie musiał być krótszy lub dłuższy. Przykładowo pod ciężkie ozdoby będzie wymagany długi oraz znacznie wytrzymalszy karnisz. Właśnie dlatego tak ważne jest przemyślenie doboru ozdób jakie będą na nim wisieć, zanim zajmiemy się jego kupnem, dzięki temu będziemy mieć pewność że wisi on stabilnie i z łatwością utrzyma ciężar ozdób.

Mocowanie karniszy

Do zamocowania naszego karnisza są dodatkowo wymagane wsporniki, których długość dobieramy tak, aby zwisający materiał nie dotykał grzejnika czy też parapetu – powinien móc luźno zwisać. Zazwyczaj dla standardowej długości karnisza jaką są 2 metry są wykorzystywane dwa wsporniki umieszczone na dwóch końcach, natomiast jeśli jest on dłuższy konieczne może okazać się dołożenie dodatkowego wspornika lub dwóch po środku.

Tak oto prezentują się główne aspekty techniczne jakimi powinniśmy kierować się podczas wyboru idealnego dla nas karnisza. Dzięki uważnej selekcji i czasowi poświęconemu na wykonanie pomiarów oraz przemyślenie jaki efekt właściwie chcemy osiągnąć, czy chcemy powiesić tylko firankę czy może również zasłony, będziemy mogli cieszyć się wyjątkowym wystrojem wnętrza. Po dokonaniu wyboru odpowiedniego karnisza warto sprawdzić ofertę naszego sklepu w którym oferujemy bogaty asortyment karniszy w atrakcyjnej cenie. Całą ofertę możesz obejrzeć pod linkiem: karnisze Kraków.

Zasłony Kraków – zerknij na całkowitą ofertę i aktualny cennik.