Firany i zasłony - jak łączyć je ze sobą?

Firany i zasłony – jak łączyć je ze sobą?

Zasłony i firany mogą być świetnym sposobem na dodanie stylu i wyrafinowania do Twojego domu. Ale skąd wiesz, które wybrać i jak je ze sobą połączyć? Przy wyborze zasłon i firanek do domu należy pamiętać o kilku rzeczach. Nie jest tajemnicą, że firanki zasłony należy ze sobą łączyć w przemyślany sposób. Ale co jest ważne – co i jak wybrać? Aby odpowiedzieć na te pytania, omówimy ten temat i podzielimy się z Tobą przydatnymi wskazówkami.

Kwestie funkcjonalne

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć o zasłonach i firankach, jest to, że obie zapewniają prywatność, co oznacza, że jeśli chcesz ukryć coś przed wzrokiem przechodniów w swoim domu, te dwa rodzaje tkanin okiennych wykonają to zadanie dla Ciebie.

Kolejne podobieństwo między zasłonami a firnami polega na tym, że obie zapewniają izolację od ciepła lub zimna z zewnątrz domu. Im więcej warstw znajduje się między zewnętrzem domu a jego wnętrzem, tym trudniej będzie przedostać się do domu ciepłemu lub zimnemu powietrzu przez okna. Ponadto zarówno zasłony, jak i firanki mogą działać jako bufory dźwięku w pewnych sytuacjach, w których są potrzebne do wykonania tego zadania. Jeśli zatem narzekamy na spory hałas za oknem, warto wybrać firany i zasłonki z grubych materiałów, które będą okalały całe okno.

Upewnij się też, że wybrane przez Ciebie zasłony będą pasować do Twoich okien. Nie chcesz, żeby były za małe lub za duże. Musisz także upewnić się, że mają odpowiednią długość. Za krótkie zasłony mogą wyglądać niezręcznie, a za długie mogą ciągnąć się po ziemi i brudzić. Mając to na uwadze, możesz mieć pewność, że wybierzesz idealne zasłony i firanki do swojego domu.

Styl

Chcąc dobrać odpowiednio zasłony do firanek, najpierw rozważ ogólny styl swojej przestrzeni. Czy wybierasz bardziej tradycyjny wygląd, czy coś bardziej nowoczesnego? Pomoże Ci to zawęzić rodzaj zasłon, których szukasz. Po ustaleniu stylu, do którego się wybierasz, zastanów się nad kolorami i wzorami firanek. Jeśli szukasz bardziej tradycyjnego wyglądu, możesz wybrać zasłony o bardziej neutralnych kolorach i wzorach. Ale jeśli szukasz bardziej nowoczesnego wyglądu, możesz być bardziej odważny w swoich wyborach.

Jeśli mówimy o łączeniu różnych rodzajów zasłon i firanek, to należy zauważyć, że lepiej łączyć kolory jednolite ze wzorzystymi niż odwrotnie (jednolite z jednolitymi). Możesz również użyć kontrastujących kolorów, o ile nie wyglądają one zbyt jasno lub zbytnio od siebie się nie różnią.

Materiał zasłon

Zasłony to jeden z najważniejszych elementów dekoracji wnętrz. Znajdują zastosowanie w niemal każdym pomieszczeniu domu, a także jako element dekoracji o każdej porze roku. Kiedyś uważano, że zasłony powinny być wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów, takich jak bawełna, len czy jedwab. Dziś do wyrobu zasłon używa się również tkanin syntetycznych: poliestru i polipropylenu. Jeśli chcesz stworzyć piękne wnętrze, możesz zastosować oba rodzaje tkanin jednocześnie.

Jeśli Twój wystrój jest bardziej nowoczesny, spróbuj użyć przeźroczystych firan z naszego internetowego sklepu, które wpuszczają do domu dużo światła słonecznego, jednocześnie zapewniając prywatność przed oczami z zewnątrz patrzącymi przez okna. Firanki są często wykonane z jedwabiu lub bawełny, które zarówno dobrze pochłaniają światło, jak i pozwalają mu łatwo przez nie przechodzić, nie dodając zbyt wiele ciepła do pomieszczenia w miesiącach letnich.

Karnisze z Krakowa —> sprawdź naszą pozostałą ofertę!