Do jakiego stylu pasują zasłony welurowe?

Do jakiego stylu pasują zasłony welurowe?

Grube aksamitne i welurowe zasłony kojarzą nam się zwykle z klasycznymi wnętrzami. Zestawia się je z antykami, starymi zegarami, dużymi kanapami i bogatymi dekoracjami. Mitem jest jednak, że takie zasłony nadają się tylko do wyżej wymienionych wnętrz. Doskonale sprawdzają się również w nowoczesnych przestrzeniach. Dzisiejsza moda na aksamitne zasłony ma długą drogę.

Tego typu dekoracje pojawiają się w każdej aranżacji. Mogą być stosowane w domach, mieszkaniach, kawiarniach, biurach itp. Świetnie prezentują się we wnętrzach urządzonych w stylu prowansalskim, skandynawskim, glamour, retro, industrialnym, rustykalnym, eklektycznym, boho czy art deco. Mogą stanowić mocny element dekoracyjny lub komponować się z innymi wybranymi dodatkami. Być może dlatego, że jest tak powszechnie stosowany, aksamitne zasłony są często wybierane przez klientów w naszym krakowskim sklepie z zasłonami i firanami – swiatfiranzaslon.pl.

Wnętrze w stylu glamour

Przyjemne w dotyku tkaniny – takie jak aksamit i welur doskonale sprawdzą się w aranżacjach wnętrz w stylu glamour. Ten materiał nie tylko dodaje stylu Twoim oknom, ale także doskonale uzupełnią elementy wyposażenia. Kolor zasłon powinien pasować do pozostałych kolorów w aranżacji. Pastele podkreślą wyrafinowanie wnętrz skąpanych w szarościach i bielach, a bardziej intensywne odcienie, takie jak czerń, granat lub grafit dodatkowo podkreślą charakter pomieszczenia.

Aksamitne zasłony w stylu nowojorskim

W stylu nowojorskim ważne jest, aby nasze zasłony wypełniały całą ścianę okna, a jednocześnie nie były głównym elementem wnętrza. Nasze ściany po prostu muszą dawać wrażenie lekkości.  Również kolory takie jak pistacja czy jasny beż i szarość są dla Ciebie zdecydowanie odpowiednie. Nieodzownym kolorem w stylu nowojorskim jest jednak także granat. Zdecydowanie musi to być jego ciemny, soczysty odcień. W przypadku tego koloru, aby nasze zasłony były szlachetne we wnętrzach, musieliśmy postawić na dość grube aksamitne tkaniny.

Zasłony z aksamitu zalety

Zasłony aksamitne choć wyglądają na ciężkie, nie obciążają wizualnie wnętrza. Idealny do przestronnych salonów i małych pomieszczeń w domach wielorodzinnych. Są doskonałym wyborem, jeśli chcemy stworzyć komfortową i przyjazną atmosferę w miejscu pracy. Welur to lejąca się tkanina, co oznacza, że aksamitne zasłony zawieszone na karniszach nie wyginają się na boki, ale zachowują idealne pionowe linie. Jest to ważne zwłaszcza, gdy wieszamy zasłony na oczkach lub taśmie plisowanej i zależy nam na idealnie równym rozłożeniu.

Welurowe zasłony pielęgnacja

Zasłony aksamitne to produkty wysokiej jakości, sam materiał jest bardzo trwały i nie ulega łatwo uszkodzeniu. Jeśli jednak chcesz jak najdłużej cieszyć się pięknymi aksamitnymi zasłonami, warto nauczyć się o nie odpowiednio dbać. Zasłon welurowych nie należy czyścić silnymi środkami czyszczącymi, więc jeśli się zabrudzą, należy jak najszybciej wyczyścić plamę, zanim „wgryzie się” głęboko w tkaninę i będzie trudna do usunięcia. Chcąc odpowiednio obsługiwać aksamitne zasłony, trzeba też pamiętać, że prasowanie ich klasycznym żelazkiem nie jest najlepszym pomysłem. Aby bezpiecznie prasować aksamitne zasłony, najlepszym rozwiązaniem jest użycie żelazka parowego.

Pozostała oferta naszego sklepu: