Jak zamontować zasłony na balkonie?

Jak zamontować zasłony na balkonie?

Urządzenie balkonów staje się coraz bardziej popularne – zaczynamy je traktować nie jako część zewnętrzną domu, czy mieszkania, ale niejako jako miłe przedłużenie życiowej przestrzeni. W związku z tym pojawiają się różne trendy związane z tym miejsce, a montaż zasłon wśród nich wszystkich zdaje się być prawdziwym hitem. Jeśli i Ty zastanawiasz się, jak zamontować zasłony na balkonie – ten poradnik jest dobrym kompendium wiedzy.

Zasłony na balkonie – jak to zrobić?

Absolutnie najważniejszą kwestią jest ta związana z rodzajem zawieszenia, jaki mamy do dyspozycji. Jeśli dopiero decydujemy o zawieszeniu – warto stawiać na ten, który zajmuje minimalną ilość miejsca i jest możliwie jak najłatwiejszy w instalacji.

Jakie rodzaje zawieszenia zasłon na balkonie wybieramy najczęściej?

  • szyny aluminiowe,
  • szyny PCV,
  • karnisz.

Oczywiście każdy z tych typów zawieszenia rządzi się swoimi własnymi prawami – ma swoje wady i zalety, które ostatecznie będą determinować to, co wybierzemy. Spójrzmy na to bardziej szczegółowo.

Zasłony na balkon – szyny PCV lub aluminiowe

Sufit balkonu jest miejscem, gdzie instaluje się takie szyny celem zawieszenia na nich zasłon. Można znaleźć w Internecie całkiem spory ich wybór. Jednak odradzamy wybór szyny elektrycznej, gdyż warunki zewnętrzne nie będą sprzyjać jej jakości wraz z upływem czasu. Pamiętaj też o byciu ostrożnym podczas montażu, aby uniknąć jakichkolwiek wypadków. Dodatkową wskazówką jest skorzystanie z tak zwanych haczyków microflex – dzięki temu, że są one wszyte bezpośrednio w zasłonę, znacznie ułatwia to cały proces instalacji.

Zasłony balkonowe – montaż na karniszu

Mimo iż szyny to bardzo interesujące rozwiązanie – prawda jest taka, że to karnisz wiedzie prym, jeśli chodzi o sposób montażu zasłon balkonowych. Ma to miejsce z wielu powodów, ale przede wszystkim chodzi o łatwość instalacji i estetyczny efekt końcowy. Co ważne, tak naprawdę nie ma znaczenia to, jakiej wielkości posiada się balkon. Dzisiaj z powodzeniem można znaleźć karnisze dopasowane do każdej wielkości balonów i różnych stylów zasłon. Najłatwiej montuje się go na zabudowanym z dwóch stron balkonie. Wszystko, co trzeba zrobić to zamontować na dwóch ściankach bocznych tenże karnisz i gotowe. Nawet belki konstrukcyjne świetnie nadadzą się do tego zadania.

Jeśli chodzi już o samo dopasowanie zasłon do takiego karnisza – świetnie sprawdzają się zarówno projekty na szelkach, jak i te na tunelu. Dzięki nim można liczyć na naprawdę pięknie przystrojony balkon. Oczywiście opcją są również zasłony na przelotkach – w tradycyjnym stylu, jednak decydując się właśnie na takie rozwiązanie pamiętaj, że będą mniej stabilne niż wyżej wymienione rozwiązania, dlatego siła wiatru może na nie oddziaływać w większym stopniu. Wszelkie zasłony na balkon możecie znaleźć w internetowym sklepie Świat Firan Zasłon. Pełną ofertę dostępnych zasłon możecie sprawdzić pod linkiem:  zasłony Kraków.

Jaki materiał na zasłony balkonowe?

Najważniejsze jest to, by wybrać materiał wodoodporny – biorąc pod uwagę to, jak mocno na działanie wiatru będą te zasłony wystawione. Dobrym pomysłem są także materiały na zasłony zaciemniające, które zabezpieczają prywatność właściciela balkonu i dodatkowo chronią przed szkodliwym działaniem promieni UV.

CAŁA OFERTA <— Karnisze Kraków