Jak mądrze kupować gotowe zasłony?

Jak mądrze kupować gotowe zasłony?

Jeśli chcesz uaktualnić swój dom lub biuro, zasłony są łatwym sposobem, aby to zrobić. Gotowe zasłony to świetny wybór dla najemców i osób, które nie chcą szyć własnych zasłon. Ale skąd wiesz, jaki rozmiar i kolor gotowych zasłon będzie wyglądał najlepiej dla twojej przestrzeni? W tym artykule omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o kupowaniu gotowych zasłon i wybieraniu tych właściwych dla Twojego okna.

Jaki rozmiar gotowych zasłon wybrać?

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy zakupie gotowych zasłon, jest rozmiar Twoich okien. Możesz zmierzyć okna samodzielnie lub poprosić profesjonalistę, aby zrobił to za Ciebie.

Sprawdź na co zwrócić uwagę podczas samodzielnego mierzenia okien:

  • Zmierz od góry do dołu (lub od dołu do góry). Zapisz tę liczbę w calach, a następnie podziel ją przez 4; to da ci jej miarę w stopach i calach. 2 ft = 6″/6″ = 1′
  • Aby obliczyć jego wysokość (lub długość), zmierz od lewej do prawej strony, używając linijki na poziomie oczu, z głową lekko obróconą w bok, tak aby nie blokować światła wpadającego przez samo okno. Zrób to dla każdej strony każdego okna osobno i zapisz obie liczby przed podzieleniem ich przez 4 – to powinno dać wszystkie cztery pionowe pomiary potrzebne od wewnątrz jednego pokoju!

Jaki kolor powinny mieć zasłony?

Wybierając kolor gotowych zasłon, należy wziąć pod uwagę:

  • Kolor ścian – jeśli Twoje wnętrze jest już urządzone w konkretnym kolorze, wybierz tkaninę zasłonową, która uzupełni ten schemat. Na przykład, jeśli twoje ściany są jasnoniebieskie, najlepiej będzie wybrać ciemnoniebieską tkaninę na gotowe zasłony i odwrotnie.
  • Styl pomieszczenia – zwracając uwagę na to, jakie meble są obecne w każdym pokoju i dopasowując je do odpowiedniego koloru zasłon, można stworzyć harmonię w całej przestrzeni – od salonu do sypialni i nie tylko!
  • Warunki oświetleniowe w przestrzeni, w której będą zainstalowane.

Jak sprawić, aby zasłony wyglądały bardziej luksusowo?

Spraw, by Twoje zasłony wyglądały bardziej luksusowo, używając grubego karnisza. Jeśli już masz gruby karnisz, rozważ dodanie zakup zasłon, które są podszyte. Zasłony z podszewką pomagają blokować światło i naturalnie sprawiają, że tkanina wydaje się grubsza niż jest, więc są świetnym sposobem na nadanie pomieszczeniu luksusowego charakteru bez rozbijania banku na drogie tkaniny.

Jeśli chcesz dodać jeszcze więcej luksusu i stylu do swojej aranżacji okna, rozważ użycie zasłon, które mają krawaty, a nie pierścienie lub haczyki do zawieszania ich na karniszu. Tiebacks może dodać oknu eleganckiego wygląd. Upewnij się jednak, że przy wyborze tiebacks do tego celu, pasują one do reszty tego, co dzieje się w wystroju pomieszczenia.

Na koniec, nie zapomnij o dopasowanych falbanach! Falbany nie tylko dodają trochę koloru, ale także pomagają podciągnąć wszystko razem, zapewniając ciągłość w całym pomieszczeniu.

Nie kupuj zasłon, które są zbyt krótkie lub zbyt wąskie.

Nie kupuj zasłon, które są zbyt krótkie lub zbyt wąskie.

Jeśli nie możesz znieść widoku swojego karnisza, możesz rozważyć zakup dłuższych zasłon plisowanych i zawieszenie ich wyżej na szynie. To samo dotyczy plisów typu pinch: będą wyglądać świetnie na dużym oknie, ale mogą wyglądać mniej pochlebnie na mniejszych oknach, gdzie będą widoczne od dołu.

Podsumowanie

Jeśli chcesz, aby twoje zasłony wyglądały bardziej luksusowo, możesz wybrać teksturowaną tkaninę, która wygląda jak jedwab. Nie zapomnij również o kolorze zasłon podczas ich zakupu. Kolor powinien być neutralny, aby nie kolidował z innymi meblami lub akcesoriami w twoim pokoju. Jeśli chcesz uzyskać więcej wskazówek, jak sprawić, by Twój dom wyglądał piękniej i bardziej elegancko zapoznaj się z naszą ofertę na sprzedaż gotowych zasłon w naszym krakowskim sklepie – Świat Firan i Zasłon.

Zerknij także na naszą atrakcyjną ofertę na karnisze Kraków.