Czym jest system wave? Krok po kroku

Czym jest system wave? Krok po kroku

Nikt nie przepada za bałaganem. I nie ma znaczenia to, czy chodzi o porządek w mieszkaniu, czy tylko na oknie. Jeśli zależy nam na tym, by w zasłony w końcu prezentowały się ładnie i układały się w eleganckie, proste fałdy, powinniśmy sprawdzić system wave. Dzięki temu fale układają się same i nie trzeba samodzielnie, ręcznie ustawiać i modelować swoje zasłony i firanki.

Czym są taśmy wave?

Taśmy te pojawiły się na naszym rynku już parę lat temu i wciąż cieszą się ogromną, niesłabnąca popularnością. Dzięki zastosowaniu taśm, uzyskuje się efekt fali (wave – ang. fala). Zasłony czy firanki zawsze układają się w symetryczne fałdy, zachowują porządek i harmonię. To sprawia, że w pomieszczeniu okno zawsze wygląda estetyczniej i zmienia się charakter pomieszczenia.

Jak działa system wave?

W tym systemie jest wykorzystany system suwaków oczkowych oraz taśmy. Suwaczki połączone sznureczkiem i rozmieszczone na stałych odległościach (6 lub 8 cm). Taśmę przyszywa się do tkaniny. Posiada system kieszonek, w które wpina się haczyki podobne do ślimaczków. Gdy zasłonimy zasłonę lub firankę, fałdy powinny się równomiernie rozciągnąć, a po zsunięciu także ładnie się ułożyć. Trzeba też zauważyć, że system wave dobrze sprawdza się na prostych karniszach, jak i na łukach.

Ile potrzebujemy materiału?

Samemu należy zdecydować o ilości materiału. Jednak nie powinno się przygotowywać mniej niż 1,5 razy więcej tkaniny niż długość karnisza. Im więcej materiału wykorzystamy, tym głębsze fałdy powstaną.

Jaki karnisz przyda się przy systemie wave?

Wspomniany system wave działa na systemach profilowych i szynowych. Najlepiej dopasowywać system suwaków do konkretnego typu karnisza. Dlatego często sięga się po rozwiązanie zaproponowane przez samego producenta.

Dostosowanie do każdego wnętrza

Szczególną zaletą systemów wave jest to, że pasują do pomieszczeń w różnych stylach. Wystarczy odpowiednio dopasować tkaninę. W przypadku stylu skandynawskiego lub rustykalnego sprawdzą się jasne zasłony, w mieszkaniu glamour – ciężkie, grube. Równe fałdy wprowadzą nutę elegancji do każdego pomieszczenia. Odpowiednio dopasowane mogą sprawić, że mieszkanie stanie się bardziej przytulne, a przede wszystkim chronią przed natrętnym spojrzeniem sąsiadów. Systemy wave są także proste do dopasowania kolorystycznego, jakie panuje w danym mieszkaniu. Choć szczególną popularnością cieszą się białe elementy systemu, to można zakupić też czarne odpowiedniki, które również elegancko wyglądają.

Podsumowanie

System wave to rozwiązanie, po które sięga coraz więcej osób. Pasuje bowiem do każdego wnętrza i nada mu eleganckiego, przytulnego charakteru. Idealne fale wprowadzają też większe poczucie porządku i bezpieczeństwa w domu. Dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań fale na firankach i zasłonach zawsze będą równe, niezależnie od tego, czy tkanina będzie zsunięta czy rozsunięta. Nawet w przypadku łuków wszystko dobrze się układa. Montaż zasłon jest prosty, a jej przesuwanie na karniszu nie powinno sprawić problemów.

Firanki Kraków – zerknij na pełną ofertę!
Karnisze Kraków – dokładną ofertę możecie obejrzeć na stronie kategorii.