Aranżacja okna w sypialni — jakie zasłony wybrać?

Aranżacja okna w sypialni — jakie zasłony wybrać?

Odpowiednio dobrane zasłony to jeden z kluczowych elementów dekoracji okiennej w mieszkaniu. Wyróżniająca się aranżacja okna w sypialni powinna być nie tylko estetyczna, ale także praktyczna. Kierując się wyborem zasłon do wnętrz, należy kierować się zarówno barwą, materiałem, a także kształtem zasłony. Tym samym to najczęściej kolor stanowi główny punkt odniesienia przy wyborze zasłon. Dopasowanie zawieszenia okiennego do sypialni to często problematyczna kwestia, które spędza sen z powiek, szczególnie dla kobiet chcących perfekcyjnie udekorować sypialnie. Zatem w jaki sposób dobrać odpowiedni kolor zasłon do aranżacji sypialni?

Wybór zasłon do sypialni z małym metrażem

We wnętrzach o mniejszym metrażu zawsze doskonale sprawdza się klasyka i minimalizm. Dlatego w sypialniach i mniejszym metrażu najlepiej sprawdzą się jasne i proste zasłony. Wybór takich firan pozwoli na odpowiednie oświetlenie pomieszczenia, co jest szczególnie istotne w małych sypialniach. Niezwykle modnym, ale też ciekawym rozwiązaniem będzie zawieszenie zasłon w stylu spaghetti. Takie rozwiązanie pozwoli na wizualne zwiększenie przestrzeni, zachowując jednocześnie nietuzinkową aranżację okna w sypialni.

Z kolei posiadanie małego okna w sypialni także nie stanowi większego problemu w nadaniu wnętrzu niepowtarzalnego stylu. Wystarczy wybranie odpowiednich zasłon, które powinny być wykonane z ciemniejszych i delikatnych materiałów. Pozwoli to na ich ciekawe upięcie, a ciemna barwa będzie również spełniała funkcje praktyczne w momencie zasłonięcia okna. Niemniej warto pamiętać, że decydując się na wybór odpowiednich zasłon do sypialni, warto kierować się zasadą, że: im mniej, tym lepiej.

Jak dobrać zasłony do sypialni ze względu na kolor ścian?

Od wielu lat panuje trend malowania ścian neutralnymi kolorami, czego efektem są pastelowe odcienie. Przy takich kolorach wybór odpowiednich kolorów zasłon do sypialni jest bardzo szeroki. Można operować kolorami, które będą harmonijnie współgrały z odcieniem ścian, bądź z nimi kontrastowały. Stonowany wystrój wymagał będzie wybrania zasłon o delikatnych kolorach np. brązu, ecru czy bieli. Z kolei materiał tkanin powinien być delikatny z odpowiednim połyskiem.

Natomiast bardziej wyraziste rozwiązania, tj. kontrasty wymagały będą wykorzystania bardziej odważnych kolorów, które będą przyciągały uwagę. Doskonale sprawdzą się zasłony turkusowe, które nie tylko będą bardzo wyraziste, ale również ożywią sypialnie. Zastosowanie zasady kontrastów w sypialni da bardzo oryginalny efekt. Niemniej różnych rozwiązań jest mnóstwo, a zastosowanie konkretnych zależeć będzie od indywidualnych preferencji.

Aranżacja okna sypialni – dlaczego jest ważna?

Sypialnia to miejsce codzienne miejsce wypoczynku. Odpowiednia dekoracja różnymi elementami tego pomieszczenia jest bardzo ważna. Zasłony, które zostaną wybrane do sypialni, powinny sprawiać, aby każdy czuł się w niej komfortowo i przytulnie. Warto wybrać takie rozwiązania, która będą spełniały zarówno założenia estetyczne jak i funkcjonalne.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą w naszym krakowskim sklepie z zasłonami – Świat Firan i Zasłon. Pełną ofertę znajdziesz pod linkiem – zasłony Kraków.

Karnisze Kraków —> DOKŁADNA OFERTA