Karnisze Kraków

Witamy na naszej dedykowanej stronie, poświęconej karniszom – niezbędnemu elementowi każdego eleganckiego wnętrza. Świat Firan i Zasłon to miejsce, gdzie estetyka łączy się z funkcjonalnością, oferując szeroki wybór karniszy, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Nasza oferta obejmuje karnisze wykonane z różnorodnych materiałów, takich jak metal, drewno czy nowoczesne kompozyty. Każdy typ karnisza został starannie dobierany, aby zapewnić nie tylko wytrzymałość i łatwość użytkowania, ale także unikalny styl, który podkreśli charakter każdego pomieszczenia. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami karniszy Kraków, które są dostosowane do różnych stylów aranżacyjnych – od klasycznych, przez minimalistyczne, aż po nowoczesne rozwiązania.

Karnisze rurkowe

Karnisze rurkowe Kraków to uniwersalne rozwiązanie do zawieszania firan i zasłon, które doskonale komponują się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. Charakteryzują się prostotą montażu do ściany lub sufitu i dostępne są w wersjach pojedynczych lub podwójnych, co pozwala na funkcjonalne zastosowanie w różnych aranżacjach okiennych. Oferujemy karnisze w różnych grubościach rurek: fi 16, fi 19, fi 25 oraz fi 35, które można dopasować do indywidualnych potrzeb i stylu pomieszczenia. Nasza paleta kolorystyczna obejmuje odcienie takie jak biały, czarny, srebrny błysk, srebrny mat, antyk i onyx, a także szeroki wybór końcówek, co pozwala na precyzyjne dopasowanie do estetyki wnętrza. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego, gdzie pomożemy wybrać idealne rozwiązanie i dokonać wyceny.

Karnisze gięte Kraków

Oferujemy karnisze gięte, dostępne zarówno w wersji rurkowej, jak i szynowej MS 1, które są idealne do nietypowych aranżacji okiennych. Karnisze te mogą być wykonane na zamówienie według indywidualnych wymiarów szerokości. Istnieje możliwość realizacji gięcia promieniowego (półkole) lub kątowego (punktowe), co pozwala na precyzyjne dopasowanie do specyficznych kształtów okien. Dla systemów dwutorowych konieczne jest zastosowanie dwóch szyn MS 1. Karnisze rurkowe, pomimo swojej estetyki, mają ograniczenie w przesuwaniu żabek z powodu obecności sporników, dlatego przy dłuższych rozmiarach rekomendujemy wybór systemów panelowych. Zapewniamy fachowe doradztwo w wyborze najlepszego rozwiązania.

Systemy panelowe

Systemy panelowe, czyli szyny sufitowe, dostępne są w wersjach PCV jedno i dwutorowych oraz w dwóch rodzajach wykonania aluminiowego. Szyny PCV, zarówno jedno-, jak i dwutorowe, oferujemy w kolorach białym lub czarnym, z opcją przysłony w tych samych odcieniach, co pozwala na dyskretne wkomponowanie ich w sufit dzięki niskiemu profilowi około 0,5 cm. Alternatywnie, oferujemy szyny aluminiowe oznaczone jako MS1, MS2, MS3, MS4, gdzie numeracja oznacza liczbę torów. Są one nieco większe, o grubości około 1 cm, a ich szerokość zależy od ilości torów. Dostępne kolory to biały srebrny, złoty i czarny. Takie systemy są idealne do nowoczesnych przestrzeni, gdzie zależy nam na eleganckim i funkcjonalnym rozwiązaniu do zawieszania zasłon. Do wszystkich rodzajów szyn możliwe jest montowanie żabek lub agrafek, co zwiększa ich funkcjonalność.

Długość karnisza – jak odpowiednio zdjąć wymiar?

Aby właściwie zmierzyć otwór okienny i wybrać odpowiedni karnisz, należy postępować według poniższej instrukcji:

  1. Pomiar szerokości: Użyj miarki, mierząc wewnątrz ościeżnicy okiennej od lewej do prawej strony. Dokonaj pomiaru w trzech miejscach: na górze, na środku i na dole, aby sprawdzić, czy otwór jest równy. Zanotuj największy wymiar.
  2. Dodatkowa przestrzeń: Do zmierzonej szerokości dodaj co najmniej 15-20 cm po obu stronach okna. Pozwoli to zasłonom swobodnie wisieć po bokach okna, nie ograniczając światła dziennego.
  3. Pomiar wysokości: Jeśli planujesz montaż karnisza na ścianie, umieść go około 10-15 cm powyżej górnej krawędzi okna. Dla montażu sufitowego, zignoruj ten krok. Zmierz od planowanego punktu montażu do miejsca, gdzie mają sięgać zasłony.
  4. Zwróć uwagę na przeszkody: Sprawdź, czy w okolicy okna nie ma elementów, które mogą utrudnić montaż karnisza, jak na przykład grzejniki, listwy przypodłogowe, czy inne dekoracje.

Pamiętając o tych zasadach, wybierzesz karnisz, który nie tylko będzie odpowiednio dopasowany, ale też funkcjonalny i estetycznie prezentujący się w Twoim wnętrzu.

Zapraszamy do Naszego sklepu w Krakowie

Nasz sklep stacjonarny jest położony na ulicy Miłkowskiego 21 w Krakowie (Ruczaj). Do Naszego sklepu możesz dojechać samochodem lub skorzystać z autobusowej komunikacji miejskiej. W celu odwiedzenia sklepu polecamy skorzystać z linii autobusowej 106, 136 lub 194. Wysiąść należy na przystanku o nazwie „Rostworowskiego”. Następnie wystarczy tylko pieszo około 400 metrów, aby dotrzeć do punktu. Sklep jest czynny przez 5 dni w tygodniu od 10:00 do 19:00, a w soboty od 10:00 do 14:00. Zapraszamy do kontaktu telefonicznie lub mailowo – dane kontaktowe znajdą Państwo w zakładce „Kontakt”.

Najczęściej zadawane pytania odnośnie karniszy - FAQ

W naszej ofercie znajdują się różnorodne karnisze, w tym rurkowe o średnicach 16, 19, 25, i 35 mm, oraz kwadro i panelowe montowane do ściany lub sufitu. Posiadamy także szyny sufitowe PCV i aluminiowe (8 mm i 14 mm) oraz szyny pojedyncze MS 1 z możliwością gięcia.

Kolor karnisza możemy zamaskować czyli najczęściej wybierana opcja jest w kolorze białym lub wprost przeciwnie – wyeksponować karnisz. Kolor karnisza dobierany jest np. do koloru lamp czy dodatków (klamki uchwyty). Mamy w swojej ofercie szeroką game kolorystyczną i różne modele karniszy.

Wybór karnisza jest kwestią indywidualną ponieważ jest zależne od wizji i potrzeb.

Jeśli planujemy założenie karnisza na same firanki ponieważ mamy już rolety to możemy tak zrobić.

Problem zwykle pojawia się wtedy kiedy zmienia nam się koncepcja i np. chcielibyśmy mieć mimo wszystko zasłony choćby do dekoracji. Oczywiście można dołożyć druga szynę później lub dokupić wsporniki podwójne i dołożyć kolejną rurkę lecz nigdy nie mamy pewności że dokupione elementy nie będą się różniły od tych które już mamy. Dlatego warto dobre przemyśleć swój wybór.

Wybór karnisza nie powinien być kierowany jedynie naszym upodobaniem ale i funkcjonalnością. Musimy pamiętać że długie rurkowe karnisze montowane na wspornikach do ściany nie utrzymają zbyt ciężkich tkanin ponadto będą miały ograniczenia w postaci wsporników. Idealnym rozwiązaniem wydaja się szyny sufitowe, które ponadto mogą być ukryte za różnymi blendami czy listwami maskującymi lecz nie zawsze jest możliwość zainstalowania takiego karnisza z przyczyn technicznych.

Dlatego przy wyborze karnisza powinniśmy się kierować możliwościami technicznymi i funkcjonalnością.

Mamy w ofercie karnisze w kształcie łuku.

Mogą to być szyny ms1 lub karnisze rurkowe gięte.

Przeważnie długość karnisza określa się jako długość rurki., Jest jednak możliwość zamówienia karnisza na odpowiednia długość uwzględniającą  wybrane końcówki.

Ilość kółek z żabkami lub agrafkami jest zależna od długości karnisza. Przewidziana jest taka ilość aby tkaninę powiesić za pomocą żabek rozmieszczonych co 10 cm. Czyli na 1 mb = 10 żabek.

Należy pamiętać ze tkanina na firanki powinna mieć uwzględnione marszczenie które jest uzależnione od wyboru taśmy marszczącej. W tkaninach zasłonowych mamy 2 rodzaje tkanin. Standardowo są one o szerokości150/140 cm i kupujemy wysokość. Zatem po obszyciu 2 takich zasłon możemy zakryć na płasko powierzchnie ok 280 cm.

W Takiej sytuacji albo musimy wziąć więcej wysokości tkaniny i połączyć ją po długości. Możemy również wybrać tkaninę która ma już wysokość np. 280 cm i kupić jej dokładnie tyle ile potrzeba. I Z takich tkanin można łatwo zrobić marszczenia które dają wspaniały efekt po zasłonięciu okna.

Zerknij na galerię naszych realizacji - karnisze Kraków

© Copyright 2020 | Świat Firan i Zasłon
Exit mobile version