Łatwe sposoby na prasowanie firan i zasłon - poradnik wnętrzarski

Łatwe sposoby na prasowanie firan i zasłon – poradnik wnętrzarski

Zasłony i firany to bardzo ważne elementy wystroju wnętrz, dlatego należy o nie dbać i pamiętać o regularnym praniu, może nie za często, wystarczy 2-3 razy w roku. Jeśli nie wiesz jak, zanieś je do pralni. Tam profesjonaliści wiedzą, jak się nimi zająć. Jednak przychodzi czas, kiedy trzeba je wyprać, a następnie wyprasować. Duża powierzchnia tkaniny wymagające specjalnej obróbki to główny powód, dla którego prasowanie zajmuje trochę czasu. Istnieją jednak sposoby na znaczne zwiększenie tej aktywności. Najlepiej użyć do tego odpowiedniego generatora pary lub zanieść je do specjalistycznej pralni.

Ogólne zasady prasowania firan i zasłon

Jeśli chcesz wiedzieć, jak prasować zasłony, skonsultuj się z producentem tekstyliów. Powinny one znajdować się na etykiecie lub opakowaniu produktu. Pamiętaj o tym, zanim pozbędziesz się pudełek lub etykiet. Ta informacja jest dla Ciebie ważna. Znajdziesz tam porady dotyczące temperatury kurtyny prasującej i nie tylko. Czasami można zauważyć, że tekstylia po prostu nie mogą przejść przez taki proces, ale jest to zdecydowanie rzadkie. Dlatego koniecznie sprawdź zalecenia producenta. Jeśli nie możesz znaleźć etykiety lub opakowania, a kupujesz zasłony online, być może uda Ci się znaleźć stronę, na której znajdziesz dokładnie ten sam model. Opis produktu powinien wtedy zawierać zalecenia dotyczące prasowania.

Jak prasować firany w pionie?

Dla wielu z nas tradycyjny sposób prasowania zasłon i zasłon to niezwykle długi i męczący proces. Głównie ze względu na ich duże rozmiary. Również tkaniny, z których wykonane są firany: tiul, organiczna czy woal są bardzo delikatne, a tradycyjne żelazka mogą je bezpowrotnie zniszczyć, jeśli nie będziesz uważać. Niektórzy z nas próbowali również prania na mokro. To kolejna trudność, ponieważ wilgotna i rozgrzana tkanina może łatwo się zgniatać podczas wieszania lub przesuwania na desce. Idealnym rozwiązaniem jest powieszenie firan na karniszu i prasowanie żelazkiem z wytwornicą pary lub silnikiem parowym. W ten sposób nie musimy wieszać mokrych tkanin. Wyeliminujemy również ryzyko przypalenia materiału, a nasze firany zaprasujemy szybko i łatwo.

Jak prasować długie zasłony?

Prasowanie zasłon może być również niewdzięczną pracą. Tym razem jednak zazwyczaj nie mamy do czynienia z cienkimi, delikatnymi tkaninami, a grubszymi materiałami, które mają tendencję do blaknięcia pod wpływem wysokiej temperatury lub uparcie nie chcą prasować. Często po jednym prasowaniu potrzeba dużo czasu, aby zagniecenia pojawiły się ponownie w fakturze. Zasłony, które mają ozdobić i ocieplić wnętrze, wyglądają nieatrakcyjnie, a nawet niechlujnie. Według metody mojej babci takie zasłony należy prać ręcznie, kilkakrotnie prać i kilkakrotnie wycierać. Pomaga również dobór rozmiaru. Czy istnieje szybszy sposób na prasowanie zasłon? Okazuje się, że siła pary wpływa również na grubsze zasłony, które można nie tylko wyprasować i złożyć, ale także zawiesić. Żelazko z wytwornicą pary może służyć również do szybkiego wyczyszczenia zakurzonych zasłon.

Zasłony Kraków —> DOKŁADNA OFERTA <— Karnisze Kraków

Exit mobile version