Jakiego rodzaju firanki będą najlepiej prezentować się na wąskim oknie?

Jakiego rodzaju firanki będą najlepiej prezentować się na wąskim oknie?

Współcześnie duże okna w domach to jeden z bardzo modnych elementów stosowanych przez architektów w projektach budynków. Zdobią one mieszkanie zarówno od wewnątrz jak i na zewnątrz. Niemniej nie zawsze możliwe jest zastosowanie takiego rozwiązanie, szczególnie w mieszkaniach. Tym samym przy niewielkim i wąskim oknie, często brakuje odpowiednich pomysłów na jego dekoracje. Jednak firanka także na wąskie okno jest tak samo ważna jak inne elementy wystroju wnętrza. Zatem jakie firanki wybrać, aby wąskie okno prezentowało się stylowo i elegancko?

Firanka na wąskie okno – o tym należy pamiętać!

Zasada, która mówi, że mniejsza okna to mniej problemów, zdecydowanie nie sprawdza się w przypadku jego udekorowania. Niemniej sposób zdobienia okien w mieszkaniu przede wszystkim zależy od tego, jakiego wnętrza dotyczą. Inne dekoracje dobierane są do zdobienia okien w salonie, inne do kuchni, a jeszcze inne do sypialni. Zastosowane firanki muszą współgrać z innymi elementami wystroju mieszkania. Trzymanie się kilku ważnych zasad pozwoli na wybór najlepszych rozwiązań. Sprawdź, o czym warto pamiętać!

Wąskie okno – zasady dekorowania:

  1. Przy dekorowaniu wąskiego okna warto postawić na jasne kolory, które optycznie powiększą obwód okna. Analogicznie zastosowanie ciemniejszych barw firan jeszcze bardziej zmniejszy obramowanie okna.
  2. Niewielka powierzchnia to miejsce dla minimalizmu. Dlatego też na wąskim oknie doskonale sprawdzą się zwiewne i delikatne materiały.
  3. Zastosowanie subtelnego upięcia firan, jeżeli wąskie okno jest częścią salonu, bądź sypialni, a jeżeli dekoracja ma dodatkowo podkreślać charakter wnętrza, warto postawić na upięcia zasłon na boki.
  4. Doskonałym rozwiązaniem będzie również zastosowanie zazdrostków, szczególnie przy dekorowaniu wąskiego okna w kuchni. W ten sposób można zyskać również więcej przestrzeni wokół ramy.

Powyższe zasady należy traktować jako wartościowe wskazówki, które pomogą w przemyślanym dekorowaniu wnętrz posiadających wąskie okna. Zastosowanie czterech najważniejszych zasad dekorowania wąskich okien pozwoli na osiągnięcie zakładanych rezultatów funkcjonalnych i estetycznych.

Dekorowanie wąskiego okna – czy istnieje idealne rozwiązanie?

Przystrajanie mniejszych okien to tak samo ważny element wystroju wnętrza jak inne dekoracje w mieszkaniu. Niemniej w przypadku mniejszych okien często ciężko jest znaleźć odpowiednie wymiary firanek. Aby jednak stylizacja wyglądała nowocześnie i szykownie odpowiednie wymiary firan powinny być idealnie dopasowane do wymiarów okna. Dobrym rozwiązaniem może być uszycie firan na zamówienie w naszym sklepie – firany Kraków.

Idealne rozwiązanie, które byłoby uniwersalne, w przypadku dekoracji wąskich okien nie istnieje. Wiele czynników będzie determinowało wybór odpowiedniego rodzaju firan m.in. pomieszczenie, w jakim znajduje się okno czy dokładne wymiary. Jednak najwięcej zależy od indywidualnej wizji.

Pozostałą ofertę naszego sklepu znajdziesz na stronach kategorii:

Exit mobile version