Gipiury, lamówki, taśmy – czym ozdobić firankę?

Gipiury, lamówki, taśmy – czym ozdobić firankę?

Firanki to dla wielu z nas obowiązkowy element aranżacji okna. Nie chcemy z nich rezygnować, zdając sobie sprawę z tego, jak wielką rolę odgrywają. Każdą firanę można dodatkowo ozdobić. Wystarczy postawić na gipiurę, lamówkę bądź taśmę.

Dlaczego nie warto rezygnować z firanek?

Firanki to świetny sposób na aranżację okna. Dopełniają one okna, sprawiają, że nie jest ono pustą przestrzenią, która źle się prezentuje. Wpływają one na charakter wnętrza, w którym się znajdują. Dzięki nim można pomieszczenie ocieplić, sprawić, że będzie bardziej przytulne bądź też nadać mu większej lekkości.

Firanki to także sposób na to, aby wnętrze naszego mieszkania było chronione przed wścibskimi spojrzeniami naszych sąsiadów. Sprawiają one, że to, co znajduje się w pomieszczeniu jest dużo mniej widoczne. Przyczyniają się więc do większej prywatności i intymności.

Dlaczego warto ozdobić firanki?

Ozdobienie firanek – czy to gipiurą, lamówką czy taśmą – to świetny sposób, aby nadać im indywidualny charakter. Ta sama firanka obszyta raz gipiurą, a raz będzie wyglądać zupełnie inaczej. Takie rozwiązanie sprawdza się zarówno w przypadku nowych firanek, którym chcemy nadać wyjątkowy styl, jak i tych starych, które chcemy odświeżyć i nadać im nowego wyglądu.

Dlaczego warto ozdobić firanki gipiurą?

Gipiura to nic innego, jak niezwykle elegancka koronka. Wykonuje się ją z przędzy poliestrowej. Zwraca uwagę dość bogatym zdobieniem. Okazuje się, że za pomocą gipiury można udekorować nie tylko firankę, ale również obrus. To dobry wybór dla wszystkich, którzy szukają sposobu na ozdobienie firanki w taki sposób, aby okno nie pozostawało niezauważone. Gipiury ocieplają wnętrze stąd sprawdzają się świetnie w pomieszczeniach surowych i minimalistycznych.

Czy lamówka to dobry wybór, jeśli chcemy ozdobić firankę?

Lamówki są doskonale znane każdemu, kto chociaż trochę interesuje się krawiectwem. Są powszechnie wykorzystywane do obszywania różnych materiałów. Świetnie sprawdzają się także wtedy, kiedy obszyć planujemy firanki. Dodadzą one firanom niezwykłej elegancji i klasy. Jeśli postawimy na lamówki wykonane z delikatnego atłasu, efekt będzie jeszcze mocniejszy.

Czy warto ozdobić firankę zwykłą taśmą?

Zwykła taśma to także dobry wybór, jeśli szukamy sposobu na ozdobienie firan. Jej niewątpliwym atutem jest przystępna cena, która sprawia, że nie podniesie ona znacznie kosztów zakupu firanek. Taśmy dostępne są w różnych kolorach, co sprawia, że bez trudu można je dobrać do wnętrza, w którym firanki mają się znaleźć. Taśmy sprawdzą się świetnie w pomieszczeniach prostych. To dobry wybór, jeśli zależy nam na tym, aby to nie okno było w centrum uwagi.

Firanki to prosty sposób na aranżację okna. Zdarza się jednak tak, że wybranym przez nas firankom czegoś brakuje. Chcemy nadać im bardziej wyjątkowego charakteru, zależy nam na tym, by stały się bardziej eleganckie. W takim przypadku wystarczy je odpowiednio ozdobić. Taśmy, lamówki i gipiury to świetny sposób na to, aby firankom nadać całkiem inny wygląd i charakter.

Pozostała oferta sklepu:

Opracowanie:
Świat Firan Zasłon – firany Kraków

Exit mobile version